DAJ CYNK

Samsung Galaxy S23 wygra nawet z betonem. Przynajmniej oficjalnie

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Sprzęt

Samsung Galaxy S23 wygra nawet z betonem. Przynajmniej oficjalnie

Firma Corning potwierdza, że Samsung Galaxy S23 będą pierwszymi urządzeniami, które otrzymają nowe szkło Victus 2.

Wiadomo, rysy na ekranie to nic przyjemnego, ale jeszcze gorzej, gdy wyświetlacz pęka, pokrywając się znaną doskonale pajęczyną. Z takiego założenia wyszła też firma Corning, tworząc przedstawione w listopadzie ubiegłego roku szkło Gorilla Glass Victus 2.

Jak przyznał wówczas producent, nowe szkło wprawdzie nie będzie bardziej odporne na zarysowania, względem poprzednika, ale za to może pochwalić się znacznie zmniejszoną kruchością. 

Galaxy S23 będą pierwszymi smartfonami z Gorilla Glass Victus 2

Informację tę, początkowo pochodzącą z witryny internetowej Corning, potwierdza też Stephanie Choi, dyrektor ds. marketingu Samsung Mobile. Dzięki niej wiemy ponadto, ze szkło nowej generacji trafiło na wszystkie modele z rodziny S23, a nie tylko flagowego Ultra. jak można byłoby domniemywać.

Nasza następna generacja flagowych smartfonów Galaxy to pierwsze urządzenia, w których zastosowano szkło Corning Gorilla Glass Victus 2 w celu zwiększenia trwałości i przyjazności dla środowiska

– oświadczyła Choi w jednym ze swych postów.

Istotnie, tym razem Corning stawia nie tylko na same parametry fizyczne, choć deklaracja odporności przed upadkiem na beton z wysokości 1 metra niewątpliwie robi wrażenie.

Dla kontrastu szkło pierwszej generacji teoretycznie poradzi sobie nawet z dwukrotnie większą wysokością, jednak nie w przypadku powierzchni porowatych.

Dodatkowym atutem ma być jednak czynnik ekologiczny. Konkretniej, wykorzystanie ponoć około 22 proc. surowców pochodzących z recyklingu – a wszystko to bez pogorszenia przejrzystości i innych walorów użytkowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sharky / Shutterstock

Przewiń w dół do następnego wpisu