DAJ CYNK

Samsung Galaxy A90 5G trafi do Europy

12.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6671

Ważne 0

0

Doniesienia o Galaxy A90, w tym o wersji z modemem 5G pojawiają się już od jakiegoś czasu, ale coraz więcej wskazuje, że wkrótce doczekamy się premiery. Co więcej, wiadomo już, że model 5G trafi także na wybrane rynki Europy, a nie tylko do Korei Południowej.

Premiera Galaxy A90 5G zapowiada się o tyle interesująco, że seria A to z założenia linia bardziej przystępna cenowo, stanowiąca tańszą alternatywę dla flagowców. A90 5G stanie się więc pierwszym smartfonem z 5G umieszczonym na średniej półce

Zobacz: Nadchodzi Samsung Galaxy A90 - na pokładzie Snapdragon 855, 5G oraz funkcja Tilt OIS
Zobacz: Pierwsze zdjęcia Samsunga Galaxy A90 z wysuwanym aparatem

Specyfikacja A90 w obydwu wersjach pokazuje jednak, że nie jest to jednak taki sobie byle średniak. Smartfon będzie napędzany przez układ Snapdragon 855, ze wsparciem 6 GB. Wykorzystanie topowego SoC w linii niższej niż flagowce to coś nowego u Samsunga. Natomiast dziwić może trochę wielkość pamięci RAM - skoro nawet w A80 zastosowano 8 GB RAM. Być może powstaną dwie wersje, druga z 8 GB. Pojawiły się już testy A90 5G w Geekbench.

Ekran Super AMOLED w Galaxy A90 5G będzie miał przekątną 6,7 cala Full HD+ z wbudowanym czytnikiem i baterię 4500 mAh z szybkim ładowaniem 45 W. Wyposażony zostanie w potrójny aparat, w tym główny o rozdzielczości 48 Mpix, wspierany przez 8 Mpix i 5 Mpix. Interesujący dodatek stanowić będzie technologia stabilizacji Tilt OIS.

Galaxy A90 z 5G pojawia się w wewnętrznym obiegu producenta pod symbolem SM-A908, ale wiadomo, że powstaną dwa warianty regionalne - SM-A908N i SM-A908B. Pierwszy zarezerwowany jest dla Korei Południowej. Z kolei literka „B” w symbolu to stosowane przez Samsunga od jakiegoś czasu oznaczenie wersji międzynarodowej. Według nieoficjalnych doniesień, w Europie Galaxy A90  SM-A908B zadebiutuje na tych rynkach, gdzie już rozwijane są sieci 5G, czyli w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech czy Skandynawii. 

W doniesieniach pojawia się też inny symbol A90 - SM-A905. To podstawowa odmiana tego modelu, bez 5G, ale za nieco lepszym aparatem. Ten wariant może trafić na większą liczbę rynków, także do Polski. Jego cena, mimo że to w teorii średnia półka, nie będzie raczej niska, co widać chociażby po wysokiej kwocie, jaką należy uiścić za model Galaxy A80. 

Zobacz: Samsung Galaxy A80 wchodzi do sprzedaży, dobra cena na upały, bo chłodzi
Zobacz: Samsung Galaxy A20e, A40 i A80 - koreańska średnia półka czaruje designem i możliwościami foto

Źródło zdjęć: SamMobile, PhoneWorld

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu