DAJ CYNK

Snapdragon 865 nagrywa filmy w rozdzielczości 8K. Efekty są świetne

Anna Rymsza

Sprzęt

Qualcomm Snapdragon 685, przykładowy film 8K

Qualcomm Snapdragon 865 to SoC przeznaczony dla smartfonów z najwyższej półki. Został wyposażony w modem 5G i drzemią w nim ogromne możliwości filmowe, którymi Qualcomm nie omieszkał się pochwalić. 

Qualcomm Snapdragon 865 może nagrywać filmy w rozdzielczości 8K. To pierwszy układ z serii 800, który jest w stanie przetwarzać tak duży obraz. Snapdragon 865 trafi między innymi do Samsunga Galaxy S20 i jego większego rodzeństwa.

Qualcomm chwali się nagraniem 4K

Qualcomm zademonstrował potężne możliwości nowego układu na filmie. Producent udostępnił film nagrany w 8K urządzeniem wyposażonym w Snapdragona 865. Ten wyczyn wymagał skonstruowania kamery z matrycą o rozdzielczości przynajmniej 33 MPix. Qualcomm nie zdradza, czy film został nakręcony prototypem nadchodzącego smartfonu, ale przypuszczam, że mogło tak być. Może nawet był to Samsung Galaxy S20, którego premiera została zaplanowana na 11 lutego? Pewnie nigdy się tego nie dowiemy.

Na filmie możemy podziwiać pustynne krajobrazy Arizony w rozdzielczości 4320p.

Oczywiście by obejrzeć ten film w pełnej krasie, potrzebny ci będzie w miarę współczesny komputer i odpowiedni monitor albo telewizor 8K. Niestety YouTube zepsuł kilka momentów swoją kompresją, ale efekt i tak jest imponujący.

Zobacz: Qualcomm Snapdragon 865 jest wydajniejszy niż Apple A13
Zobacz: Snapdragon 865 przetestowany w GeekBench. Jakie wyniki?

Mniej-więcej tego możemy spodziewać się po flagowcach z 2020 roku. Żebyśmy jeszcze mieli na czym takie cuda oglądać na co dzień…

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Qualcomm

Przewiń w dół do następnego wpisu