DAJ CYNK

Projektanci w Oppo puszczają wodze fantazji. Zadziwiające koncepcje nowych smartfonów

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6126

Na bazie aplikacji patentowych zgłoszonych przez Oppo do organizacji WIPO (World Intellectual Property Organization) możemy się przekonać, że w projektowaniu smartfonów zostało jeszcze sporo pola do manewru.

Szkicom aplikacji patentowych Oppo i stworzonym na ich podstawie renderom możemy się przyjrzeć dzięki uprzejmości holenderskiego serwisu LetsGoDigital. Jeden z pomysłów zakłada smartfon z dodatkowym mniejszym ekranem wyskakującym wprost z górnej krawędzi obudowy (rozwinięcie koncepcji wysuwanego obiektywu do selfie w Oppo F11). Redaktorzy PhoneArena ironicznie określili projekt mianem Galaxy S9+ rodzącego standardową wersję S9.

Zobacz: Oppo Reno - pięć nowych modeli chińskiego giganta

Drugi pomysł zakłada dodatkowy ekran chowany pod pierwszym i wysuwany z boku. To z kolei przypomina nieco projekt smartfonu z wysuwaną spod spodu fizyczną klawiaturą QWERTY, ale takich konstrukcji mamy już na rynku przynajmniej kilka. Wydaje się nieco bardziej praktyczna od wcześniejszej koncepcji, ze względu na szersze możliwości wykorzystania dodatkowego wyświetlacza.

Zobacz: Oppo RX17 Neo - test smartfonu, któremu może nie być łatwo pokonać średniopółkową konkurencję z Chin

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: PhoneArena

Przewiń w dół do następnego wpisu