DAJ CYNK

Połowa nabywców smartfonu Pixel 3 miała wcześniej sprzęt Samsunga

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5773

Serwis Couterpoint zbadał, jakie smartfony mieli wcześniej nabywcy trzeciej generacji Pixeli Google'a oraz modelu OnePlus 6T. Okazuje się, że przesiadka najczęściej następowała z jakiegoś Samsunga.

Najwięcej konsumentów, którzy kupili smartfon Pixel 3/XL lub OnePlus 6T w ostatnim kwartale 2018 roku, była uprzednio właścicielami smartfonu Samsunga. W przypadku nabywców smartfonów Google'a to aż 51%. Mniej niż jedna czwarta nowych właścicieli wymienionych modeli miała wcześniej iPhone'a, a nieco mniej urządzenie marki Motorola. Szczegóły pokazuje poniższa infografika.

Z jednej strony to dobre informacje dla Google'a, ponieważ wskazują, że gigant z Mountain View potrafi przyciągnąć do siebie użytkowników urządzeń innych producentów, którzy wykorzystują wydawany przez niego system operacyjny. Jest jednak także druga strona medalu - Google'owi nie za dobrze wychodzi przekonywanie użytkowników iPhone'ów, że warto zmienić ekosystem. A to właśnie konkurowanie z produktami Apple'a było jedną z ambicji firmy.

Zobacz: Debiut serii Google Pixel 3
Zobacz: Do Pixela 3 i Pixela 3 XL wkrótce może dołączyć Pixel 3 Lite
Zobacz: Google Pixel 3 Lite jeszcze się oficjalnie nie pojawił, a już można obejrzeć jego krótką recenzję wideo

OnePlus z kolei radzi sobie coraz lepiej na rynku i - jak widać - rośnie kosztem największych producentów smartfonów. To, czym ta chińska marka z nimi wygrywa, to przede wszystkim cena. Jednocześnie urządzenia OnePlusa oferują najwyższej klasy podzespoły oraz duże możliwości.

Zobacz: USA: OnePlus jest w pierwszej piątce producentów smartfonów z segmentu high-end
Zobacz: OnePlus 7 na nowych renderach - przedni aparat będzie wyskakiwał z obudowy
Zobacz: OnePlus 7 na nowych grafikach. Smartfon ma kilka ciekawych elementów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Counterpoint

Przewiń w dół do następnego wpisu