DAJ CYNK

Playdate - nietypowa przenośna retro konsola do gier. Na obudowie umieszczono korbkę

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6502

Kolejna konsola dla fanów retro? Tym razem unikalna konstrukcja Playdate oraz obietnica autorskich gier specjalnie wydawanych dla tego sprzętu wyróżniają ją z grona podobnych produktów.

Playdate to dzieło firmy Panic, dewelopera gier na iOS oraz macOS z 20-letnim doświadczeniem. Prace nad urządzeniem trwały 4 lata, a efekt finalny to w zasadzie "kieszonsolka" czyli sprzęt, który można swobodnie schować do kieszeni. Symbolem minionej epoki jest monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala, oczywiście bez podświetlenia.

Zobacz: League of Legends zmierza na urządzenia mobilne. Wersje na Androida i iOS przygotują Tencent i Riot Games

Aby połączyć przeszłość i przyszłość konstruktorzy dodali Wi-Fi, Bluetooth, port USB-C oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Poza standardowym krzyżakiem i dwoma przyciskami, na boku obudowy umieszczono składaną korbkę. To analogowy kontroler, który można wykorzystać do sterowania w grze. Kolejna unikalna cecha Playdate to gry projektowane specjalnie pod tę konsolę.

Zobacz: Microsoft rozszerzy dostępność usługi Xbox Live na Androida, iOS, a nawet konsolę Nintendo Switch

Nabywca Playdate otrzyma przepustkę sezonową na 12 gier, które mają być wydawane co tydzień. Będą trafiać na konsolę w postaci aktualizacji OTA. Sprzęt trafi na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku i w pakiecie z grami ma kosztować 149 dol. Tanio nie jest i trudno w tym momencie powiedzieć czy Playdate ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Playdate

Źródło tekstu: Playdate

Przewiń w dół do następnego wpisu