DAJ CYNK

League of Legends zmierza na urządzenia mobilne. Wersje na Androida i iOS przygotują Tencent i Riot Games

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 12657

Jedna z najpopularniejszych gier MOBA na komputery PC doczeka się wkrótce wersji mobilnej. League of Legends dla Androida i iOS wyprodukuje chiński koncern Tencent przy współpracy z amerykańskim deweloperem Riot Games.

O planach League of Legends dla Androida i iOS donosi Reuters. Jak mówi jedno ze źródeł, Tencent proponował Riot Games stworzenie wersji mobilnej już lata temu, ale amerykański deweloper się na to nie zgadzał. Tymczasem w 2015 roku w Chinach udostępniono mobilną grę Honor of Kings, która stała się najlepiej zarabiającą na świecie grą typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena).

Zobacz: Samsung Galaxy S10 5G przekracza prędkość 1 Gb/s w sieci Verizon. PUBG pobrane w 26 sekund

Sukces gry spowodował tarcia z Riot Games. Tencent wypuścił wtedy adaptację Honour of Kings pod nazwą Arena of Valor przeznaczoną na rynki zagraniczne w 2016 i 2017 roku, jednak nie wzbudziły one już tak dużego zainteresowania graczy. Liczące sobie już 10 lat League of Legends jest jednak marką o globalnej rozpoznawalności, z bazą graczy sięgającą 120 mln.

Zobacz: Apex Legends w wersji na telefony dołączy do popularnego PUBG

Tencent i Riot Games pracują nad mobilną wersją League of Legends od ponad roku. Nie da się ukryć, że Chińczycy szukają nowych źródeł finansowania w związku ze słabnącą popularnością LoL'a. Gracze przesiadają się na takie tytuły jak PUBG, Fortnite, Overwatch, a ostatnio Apex Legends. Na razie trudno określić termin premiery, ale w tej kwestii mało prawdopodobny jest jeszcze ten rok.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Riot Games

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu