DAJ CYNK

Pixel Watch 3: tak wygląda nowy zegarek Google

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Wraz z serią smartfonów Google Pixel 9 zadebiutuje również zegarek Pixel Watch 3. Wiemy już, jak wygląda i czego można się po nim spodziewać.

Jesienią Google pokaże nową generację swoich urządzeń. Wiadomo, że będą to telefony z serii Pixel 9, jednak wśród oczekiwanych premier jest też trzecia generacja zegarka Google, czyli Pixel Watch 3.

Zobacz: Seria Google Pixel 9 to trzy smartfony. Oto, co o nich wiemy przed premierą

Dzięki OnLeaks i 91Mobiles wiemy już, jak wygląda Pixel Watch 3. Z renderów przedstawiających urządzenie wynika, że Google niczym nas nie zaskoczy, a Pixel Watch 3 bardzo przypomina poprzednie generacje. Zegarek ma okrągła, mocno zaobloną na krawędziach kopertę praktycznie pozbawioną ramki wokół wyświetlacza. Do sterowania funkcjami zegarka jego użytkownicy wykorzystają obrotową koronkę umieszczoną na godzinie 3. Z doniesień wynika także, że wyświetlacz w Pixel Watchu 3 ma średnicę 1,2 cala

Podstawowy wariant Pixel Watcha 3 dostępny będzie w kolorze czarnym z czarnym paskiem, jednak prawdopodobnie pojawią się też inne odmiany, np. wariant srebrny z paskami w jasnych kolorach.

Koperta w modelu Pixel Watch 3 jest grubsza (14 mm) niż w Pixel Watch 2 (12,3 mm), jednak jej wymiary zostały zmniejszone do 40,79 x 40,73 mm (Pixel Watch 2: 41 x 41 mm). Możliwe, że na tym się jednak nie skończy, bo wcześniejsze przecieki mówiły o dwóch wariantach rozmiarowych Pixel Watcha 3 – rzekomo ma powstać też model 45 mm, który mógłby wejść na rynek jako Pixel Watch 3 Pro.

Nowy model otrzymał także większy akumulator. Z pierwszych przecieków z instytucji certyfikacyjnych ma wynikać jednak, że zmiana nie jest spektakularna – poprzednik oferował pojemność 304 mAh, w Pixel Watchu 3 ma to być 307 mAh. Trudno przewidywać, że w zauważalny sposób wpłynie to na dłuższy czas pracy.

Zobacz: Google Pixel 9 nadciąga wielkimi krokami. Mamy zdjęcia i benchmarki
Zobacz: Czy Pixele robią dobre zdjęcia? Czytelnicy Telepolis zabrali głos

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 91Mobiles / OnLeaks