DAJ CYNK

Pierwszy smartfon Xiaomi gotowy na 5G trafi do sprzedaży w Szwajcarii już 2 maja

Sebastian Górski

Sprzęt

Wariant smartfonu Xiaomi Mi Mix 3 z modemem Snapdragon X50 wspierającym łączność z siecią 5G trafi do sprzedaży już 2 maja. Pierwszym rynkiem, na którym będzie dostępny stanie się Szwajcaria.

Xiaomi Mi Mix 3 5G został pokazany światu podczas targów MWC 2019 w Barcelonie pod koniec lutego. Za pośrednictwem oficjalnego bloga producenta poinformowano, że smartfon trafi do sprzedaży u szwajcarskiego operatora komórkowego Sunrise już 2 maja. Warto wspomnieć, że to właśnie Sunrise uruchomił pierwszą komercyjną sieć 5G na terenie Szwajcarii. 

Zobacz: Test telefonu Xiaomi Mi Mix 3: wielki ekran i slider zamiast wcięcia

Co ciekawe, tego samego dnia w ofercie Sunrise pojawi się również inny smartfon przygotowany na komunikację z siecią najnowszej generacji - Huawei Mate 20 X (5G). Sercem Xiaomi Mi Mix 3 5G jest układ Qualcomm Snapdragon 855 oraz modem Snapdragon X50

W trakcie MWC 2019 przeprowadzono połączenie wideo po sieci 5G z pracownikiem hiszpańskiego Orange. Była to pierwsza wideorozmowa 5G przeprowadzona przez Xiaomi poza Chinami. Smartfon, jak podał producent, osiągnął w szybkość pobierania przekraczającą 2 Gb/s. Cena Xiaomi Mi Mix 3 5G w Szwajcarii wynosi 847 franków szwajcarskich (ok. 3200 zł) Za Huawei Mate 20 X (5G) trzeba zapłacić 997 franków szwajcarskich (ok. 3800 zł).

Zobacz: AT&T chwali się prędkością 2 Gb/s w sieci 5G. W Korei takie wyniki to norma

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: blog.mi.com