DAJ CYNK

Parrot Bebop-Pro Thermal - profesjonalny dron z kamerą termowizyjną

03.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2836

Ważne 2

2

Nowy dron został wyposażony w system termowizyjny, przeznaczony dla branży budowlanej, inspektorów budynków, firm związanych z fotowoltaiką i funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego.Nowy dron został wyposażony w system termowizyjny, przeznaczony dla branży budowlanej, inspektorów budynków, firm związanych z fotowoltaiką i funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego.

Dron Parrot Bebop-Pro Thermal dedykowany jest do profesjonalnych zadań. W nowej serii wykorzystano sprawdzone technologie dronów konsumenckich w celu stworzenia zestawów przydatnych dla małych przedsiębiorstw oraz indywidualnych specjalistów. Zestaw Parrot Bebop-Pro Thermal składa się z drona oraz precyzyjnych sensorów i oprogramowania generującego dane gotowe do integracji w obrębie istniejących procesów biznesowych. Wykorzystywać go mogą między innymi firmy budowlane (np. dekarze), instalatorzy paneli fotowoltaicznych, inspektorzy budowlani i służby ratunkowe - strażacy lub ekipy poszukiwawcze.

Czterowirnikowy dron Bebop-Pro Thermal ma 2 kamery: klasyczną rejestrującą wideo w rozdzielczości FullHD oraz termowizyjną. Dzięki takiemu połączeniu operator może uzyskać szczegółowy obraz otoczenia oraz dodatkowo ma możliwość analizowania danych termicznych w czasie rzeczywistym. Podgląd i analizę obrazu z obu kamer zapewnia bezpłatna aplikacja na smartfony oraz tablety, Parrot FreeFlight Thermal. Umożliwia ona kontrolę podstawowych parametrów drona oraz daje bezpośredni dostęp do obrazu z obu kamer umieszczonych na jego pokładzie. Operator może w dowolnym momencie przełączać się między podglądem z kamery FullHD i termowizją, a także zapisać materiały wideo na 32 GB wbudowanej pamięci drona.

Podstawą zestawu Parrot Bebop-Pro Thermal jest dron Bebop 2 Power, zmodyfikowany pod kątem zastosowań profesjonalnych. Złożony dron jest lekki i kompaktowy, a jego rozstawienie oraz przygotowanie do lotu zajmuje tylko kilka minut. Zasięg dołączonego do zestawu kontrolera Parrot Skycontroller 2 pozwala operatorowi precyzyjnie manewrować dronem, także w niebezpiecznym środowisku, bez narażania własnego zdrowia.Na pokładzie drona zainstalowana jest ważąca 36,5 g kamera termowizyjna Flir One, która wyposażona jest w dwa sensory: RGB (rozdzielczość 1440 x 1080 pikseli), dający obraz kolorowy oraz sensor termiczny (160 x 120 pikseli), mierzący różnice temperatur. Dane z obu czujników są łączone w aplikacji FreeFlight Thermal, dając w rezultacie szczegółowy zapis termowizyjny i pozwalając operatorowi szybko zauważyć obszary o podwyższonej temperaturze lub miejsca występowania mostków termicznych. Po dotknięciu ekranu zostanie wyświetlona szacowana temperatura panująca we wskazanym miejscu.Dostępne są 3 tryby termowizji:

  • Standardowy: wyświetlany jest obraz termiczny w skali od czerwonego (powyżej 160°C) do niebieskiego (poniżej 10°C). Tryb ten służy do szybkiego określania miejsc strat termicznych, na przykład nieszczelności budynków,
  • Dynamiczny: skala barw obrazu termicznego jest dynamicznie dostosowana do temperatury otoczenia, co pozwala sprawniej identyfikować miejsca ubytków ciepła; wysokie temperatury oznaczone są barwą czerwoną, chłodniejsze niebieską,
  • Hotspot: w trybie dedykowanym dla strażaków i służb ratunkowych odnotowywane są jedynie najwyższe zarejestrowane temperatury, które następnie nakładane są na obraz RGB.Użytkownik może odtworzyć zarejestrowane nagrania w każdym z dostępnych trybów, a także wyeksportować je do standardowych formatów wideo.

14-megapikselowa kamera Parrot Bebop-Pro Thermal umieszczona z przodu pojazdu rejestruje stabilizowany optycznie obraz w rozdzielczości FullHD. W połączeniu z aplikacją FreeFlight Thermal umożliwia bezpieczne dokonywanie inspekcji i oględzin budynków, dokumentując całość przelotu w łatwych do wyeksportowania plikach.

Zestaw Parrot Bebop-Pro Thermal trafi do sprzedaży w listopadzie i będzie dostępny w wybranych sklepach branżowych oraz w sklepie internetowym firmy Parrot. Sugerowana cena detaliczna kompletnego zestawu to 7999 zł.

Zobacz: Parrot Bebop 2 Power - 30 minut lotu i więcej funkcji wideo

Źródło tekstu: Parrot

Komentarze
Zaloguj się
1. ~Kspt
1

2017-11-03 15:10:24

Pomysl trafny.Sama kamera, no coz. Uzywalem kilku kamer termowizyjnych - jaka cena, taka kamera :/

Odpowiedz