DAJ CYNK

Oto Realme GT Neo 5 z ładowaniem 240 W. Nie wybuchnie, przetrwa lata

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Realme GT Neo5

Zgodnie z oczekiwaniami, firma Realme pochwaliła się swoim najnowszym modelem GT Neo5. Chociaż smartfon jako taki jeszcze czeka na swój debiut, poznaliśmy szczegóły technologii ładowania 240 W, która znalazła się w tym urządzeniu.

Realme zapowiada wprowadzenie na globalny rynek flagowca GT Neo 5. Smartfon swoją właściwą premierę będzie miał w lutym 2023, na początek w Chinach, później też na całym świecie, ale już dziś poznaliśmy najważniejsze szczegóły związane z kluczową cechą tego modelu – ładowaniem 240 W (z prądem wyjściowym 10 V 24 A). 

Realme GT Neo 5 – najszybsze ładowanie na rynku

Tak duża moc zapewni możliwość ładowania akumulatora do 100% w kilka minut (producent nie sprecyzował dokładnie ilu), jednak budzi też obawy dotyczące żywotności ogniw oraz przede wszystkim – bezpieczeństwa smartfonu. Realme zapewnia jednak, że układ zasilania w GT Neo 5 został zaprojektowany tak, by zminimalizować wszelkie zagrożenia.

Realme GT Neo 5 ma ognioodporną konstrukcję na poziomie PS3, jest też wyposażony w 13 czujników do monitorowania temperatury baterii w czasie rzeczywistym oraz w największy w branży, grafenowy system odprowadzania ciepła o łącznej powierzchni 6580 mm2. Częścią układu zasilania są też niewielkich rozmiarów podwójny adapter ładujący GaN, którego gęstość mocy wynosi 2,34 W/CC. Całość ma zapewnić wysoką wydajność konwersji mocy na poziomie 98,7 proc.

W trakcie konstruowania takiego układu zasilania, telefon przeszedł test 21-dniowego, nieprzerwanego ładowania i zwolnienia mocy w środowisku o temperaturze 85℃ oraz 85 proc. wilgotności. Po zakończeniu testu nie znaleziono żadnych problemów lub zakłóceń w funkcjonalności telefonu. 

Debiutująca w Realme GT Neo 5 technologia pozwała na 1600 cykli szybkiego ładowania i dopiero po tym czasie pojemność akumulatora spadnie do 80%. Powinno to zapewnić cztery lata niezawodnego działania telefonu.

Zasilanie o takiej mocy wymaga zastosowania specjalnego kabla ładującego USB-C 12A z pogrubionymi, miedzianymi drutami 21 AWG – i taki też znajdzie się w zestawie z Realme GT Neo 5. Kabel zapewni o 20% większe przewodzenie niż  poprzednia generacja 150 W. 

Rozwiązanie 240 W SuperVOOC jest kompatybilne ze standardami 65 W PD, QC i VOOC. Nowy system ładowania 240 W pojawi się w smartfonie Realme GT Neo 5, którego premiera na rynku chińskim odbędzie się w lutym 2023 roku. Producent zapowiada też premierę globalną,

Co przyniesie jeszcze Realme GT Neo 5?

Realme GT Neo 5 będzie napędzany układem Snapdragon 8+ Gen 1. W pracy pomoże mu pamięć RAM w standardzie LPDDR5 o wielkości do 12 GB oraz wewnętrzna UFS 3.1 o pojemności do 256 GB.

Sekcję foto reprezentować ma przede wszystkim aparat 50 Mpix (Sony IMX890) ze stabilizacją OIS. Smartfon ma być także wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,7 cala w rozdzielczości 1.5K (1240 x 2772)  z odświeżaniem 144 Hz. Wszystkim ma zarządzać Realme UI 4.0 na bazie Androida 13.

Zobacz: Realme Buds T100 – nowe słuchawki debiutują w Polsce
Zobacz: Xiaomi Poco F5 Pro ze Snapdragonem 8+ Gen 1 to światowa wersja Redmi K60

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Realme

Źródło tekstu: Realme