DAJ CYNK

Uczestnicy Open'era przesyłali 617 GB danych na godzinę

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5847

Jak co roku sieć Orange podzieliła się statystykami na temat liczby połączeń i przesłanych danych podczas festiwalu Open'er w Gdyni. I jak co roku, padały kolejne rekordy.

Uczestnicy Open'era jak zwykle do granic możliwości eksploatowali nadajniki pomarańczowego operatora. W trakcie trwania festiwalu przesłali oni 17 tys. GB danych, podczas gdy w okresie zwykłym" na tym samym obszarze przesyłane są tylko 4 tys. GB. W momentach największego obciążenia przesyłanych było 617 GB na godzinę, co w przełożeniu na zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych można przeliczyć na 300 tys. fotografii.

Zobacz: Orange: zapłać za parkowanie SMS-em lub przez Messengera

Do tego należy doliczyć 320 GB danych przesłanych za pomocą Wi-Fi w Strefie Orange. Dodatkowo uczestnicy festiwalu przeprowadzili rozmowy telefoniczne o łącznej długości 374 tys. minut i wysłali prawie 800 tys. wiadomości.

Zobacz: Orange Flex teraz także dla obcokrajowców

Za pomocą urządzenia do monitorowania ruchu w sieci, które Orange na co dzień testuje we Wrocławiu, powstał tzw. pulsometr. Prezentowane dane dotyczą tylko statystycznej  ilości zalogowanych urządzeń w sieci w danym obszarze oraz ich zmienność w czasie. W trakcie trwania Open'era, w Trójmieście wyglądało to następująco.

 Zobacz: Postawiliśmy z Orange nadajnik. Zobacz jak to się robi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu