DAJ CYNK

OnePlus Z jednak ze Snapdragonem 765

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5043

OnePlus Z

Wygląda na to, że wreszcie dowiedzieliśmy się czemu średniopółkowy OnePlus Z nie zadebiutował razem z modelami 8 i Pro, tylko musi czekać na swoją premierę aż do lipca. Powodem jest (raczej przymusowa) zmiana układu.

Wedle pierwotnych informacji OnePlus Z (wtedy jeszcze znany jako OnePlus 8 Lite) miał pojawić się wiosną razem z pozostałymi tegorocznymi smartfonami OnePlusa. Wtedy też przecieki mówiły, że powinniśmy się spodziewać telefonu z bardzo dobrze przyjętym średniopółkowym układem MediaTek Dimensity 1000L. Potem jednak okazało się, że pierwszy OnePlus ze średniej półki pojawi się dopiero w lipcu.

Okazuje się, że przyczyną prawdopodobnie jest zmiana układu. Najpierw model został zaprojektowany tak, by działać na produkcie tajwańskiego MediaTeka, potem trzeba było wszystko zmieniać. Nowym układem ma być Snapdragon 765. OnePlus wiele razy chwalił się swoimi bliskimi związkami z Qualcommem, a ten jak widać nie był specjalnie zadowolony z wyboru produktu konkurencji. Największy producent układów zatem przekonał odpowiednio chińską markę.

Zobacz OnePlus Z pojawi się w lipcu
Zobacz OnePlus zwalnia nawet 80% pracowników w Europie Zachodniej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena

Przewiń w dół do następnego wpisu