DAJ CYNK

Apple prezentuje nowe usługi - karta płatnicza, gry, telewizja i streaming wideo

25.03.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4713

Ważne 1

0

Podczas dzisiejszej konferencji firma Apple skupiła się na usługach. Zobaczyliśmy Apple News+, Apple Card, Apple TV+ oraz Apple Arcade. Na premiery sprzętowe będziemy musieli poczekać do jesieni.

Apple News+

Pierwsze nowości dotyczą Apple News. Wariant Apple News+ zaoferuje dostęp do popularnych magazynów i czasopism (ponad 300 tytułów), ale również takich tytułów jak The Wall Street Journal i Los Angeles Times. Ważną częścią Apple News+ będzie też brak śledzenia użytkownika przez wyświetlane w niej reklamy.

Abonament będzie kosztować 9,99 dolarów miesięcznie oraz będzie można dzielić się usługą w ramach dostępu rodzinnego.

Czy usługa będzie dostępna w Polsce? Niestety nie. Skorzystają z niej mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Apple Pay i Apple Card

Do końca 2019 roku usługa będzie dostępna już w ponad 40 krajach. Ale najważniejszą nowością będzie karta kredytowa Apple. To usługa, o której mówiło się w ciągu ostatnich tygodni.

Karta będzie wirtualna i dostępna w iUrządzeniach. Karta będzie miała własny, unikalny numer zapisany w chipie odpowiedzialnym za Apple Pay. Każda transakcja otrzyma własny, indywidualny numer. Apple chwali się też, że nie będzie wiedzieć za co użytkownik płaci, gdzie oraz ile. Wszystkie dane będą utrzymywane w banku i nie będą przekazywane firmom trzecim.

Aplikacja Portfela pozwoli na zarządzanie płatnościami i historiami, oferując funkcje dostępne w aplikacjach bankowych. Obsługa karty będzie odbywać się również za pomocą iMessage. W ten sposób będzie można np. zlecić zmianę danych. Wystarczy wysłać wiadomość o odpowiedniej treści. Aplikacja będzie też pomagać w zarządzaniu budżetem i edukować użytkownika pod kątem oszczędzania.

Partnerem Apple Card będzie bank Goldman Sachs oraz Mastercard.

Sama karta będzie też dostępna fizycznie i zostanie wykonana z tytanu. Nie będzie się na niej znajdować numer karty, ani żadne dodatkowe informacje, poza imieniem i nazwiskiem posiadacza.

Usługa będzie dostępna latem 2019 roku i nie wiadomo czy pojawi się w Polsce.

Apple App Store i Apple Arcede

Ponad miliard osób pobrało do tej pory przynajmniej jedną grę z App Store. Oczywiście większą popularnością cieszą się gry darmowe. Dlatego też Apple, we współpracy z największymi producentami gier przygotował usługę Apple Arcade. To pierwsza na świecie subskrypcja dla gier mobilnych, która zaoferuje graczom dostęp do najnowszych tytułów w ramach abonamentu.

W grach otrzymywanych w ramach abonamentu nie pojawią się reklamy, ani dodatkowo płatne usługi. Rodzice będą mogli kontrolować to, w co grają ich dzieci. W gry będzie można grać offline, czyli bez połączenia z Internetem. Rozgrywka będzie możliwa na wszystkich iUrządzeniach.

Usługa będzie dostępna jesienią w ponad 150 krajach. Jest więc duża szansa na to, że wśród nich będzie Polska. Ceny abonamentu pozostają tajemnicą.

Apple TV i Apple TV Channels

Usługa Apple TV Channels pozwoli na korzystanie z wybranych pakietów kanałów. Użytkownik sam zdecyduje, jakie kanały chce mieć w ramach swojej usługi oraz jakie konkretnie programy chce obejrzeć. Wszystkie będą dostępne w ramach nowe wersji usługi Apple TV. Aplikacja będzie na podstawie nawyków użytkownika będzie sugerować, jaki program obejrzeć. Całość oparta jest na uczeniu maszynowym.

Nowa wersja Apple TV zaoferuje dostęp do różnych płatnych platform. Będzie czymś w ramach agregatu różnych usług. Na przykładzie amerykańskiego Showtime, jeśli użytkownik chce obejrzeć program lub film dostępny w ramach usługi, prosto z aplikacji może ją uruchomić i skorzystać z darmowego okresu próbnego. Aplikacja od razu informuje, że po zakończeniu darmowego okresu, dalsze korzystanie z tej konkretnej platformy będzie dodatkowo płatne. Nie trzeba dodatkowo zakładać konta i rejestrować się w usłudze.

Apple TV będzie dostępna na wszystkich iUrządzeniach oraz komputerach Mac (jesienią). Aplikacja będzie też dostępna w telewizorach Smart Samsunga, LG, Sony i Vizio wiosną.

Apple TV jest dostępna obecnie w 10 krajach, ale w 2019 roku pojawi się w ponad 100 krajach na całym świecie.

Apple TV+

Apple TV+ będzie nowym serwisem streamingowym Apple, w którym zobaczymy własne produkcje.

Pierwszą z nich będzie The Morning Show - serial przygotowany na wzór programu śniadaniowego prowadzony przez Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve'a Carella, w którym zostaną przedstawione różnice pomiędzy damskim i męskim postrzeganiem świata.

Kolejną propozycją będzie Without Sight w której wystąpi Jason Mamoa i Alfre Woodard. Serial opowie o świecie opanowanym przez wirusa, który zostawi przy życiu tylko kilka milionów osób. Za przeżycie zapłacą one duża cenę - wszyscy będą niewidomi. Obraz pokaże ich spojrzenie na świat oraz walkę o przetrwanie w tych trudnych warunkach.

Little America pokaże problemy emigrantów, z którymi codziennie mierzą się po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Każdy z nich szuka tego samego - pożywienia, dachu nad głową, pracy i miłości. Opowieści będą wzorowane na prawdziwych historiach.

Powyższej dwójki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Będą oni bohaterami programu dla dzieci, który nauczy najmłodszych m.in. podstaw programowania.

Apple udało się zebrać wiele nazwisk znanych i lubianych na całym świecie. To daje nadzieję na dostęp do naprawdę ciekawych treści. Obok nazwisk takich jak Spike Lee i J.J. Abrams w Apple TV+ pojawi się też Oprah Winfrey.

Usługa będzie dostępna w ramach aplikacji Apple TV, dostępna na tych samych urządzeniach Apple'a i telewizorach Smart TV wybranych firm, zarówno online, jak i offline. Treści będzie można pobrać i oglądać bez dostępu do Internetu. Jesienią Apple TV+ pojawi się w ponad 100 krajach na całym świecie. Cena abonamentu nie została ujawniona.

Ciche premiery sprzętu

Skupienie się na usługach było powodem cichych premier sprzętowych, jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Były one w zasadzie pudrowaniem dotychczasowych urządzeń. Zmiany były na tyle małe, że zarówno nowe iPady, jak i słuchawki AirPods nie otrzymały nowych nazw. Trochę tak jakby firma wychodziła z założenia, że klienci i tak wymienią sprzęt na nowy, więc nie ma znaczenia, jak będzie się nazywać.

Zobacz: Apple po cichu pokazał nowe iPady. Przywitajmy iPada Air oraz nowego iPada Mini
Zobacz: Debiutuje kolejna generacja słuchawek Apple Air Pods

Nas oczywiście najbardziej ucieszyłaby druga generacja kompaktowego iPhone'a SE. To byłoby jednak całkowite zaskoczenie, ponieważ w ostatnich tygodniach nie pojawiały się żadne informacje na jego temat i zgodnie z przewidywaniami, na nowe smartfony poczekamy do jesieni.

Apple cały czas ma w zanadrzu matę ładującą AirPower. Trzeba jednak przyznać, że pokazanie drugi raz tego samego sprzętu, bo za pierwszym razem zwyczajnie nie udało się go stworzyć i wprowadzić na rynek, byłoby bardzo słabe wizerunkowo. Ale kto wie, w końcu to Apple.

Zobacz: Wiosenna premiera Apple'a - mata ładująca AirPower. Słuchawki AirPods 2 też są już w drodze

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się