DAJ CYNK

Nokia 8.1 zaprezentowana - flagowa specyfikacja dostępna dla wielu

05.12.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3621

Ważne 1

0

HMD Global, odpowiedzialny za produkcję smartfonów marki Nokia, zapowiedział wprowadzenie na europejski rynek nowego smartfonu. Nokia 8.1 to nowe wcielenie flagowej Nokii, jak twierdzi firma.

Nokia 8.1 to smartfon wyposażony w podwójny aparat fotograficzny z tyłu, sygnowany legendarną marką Zeiss. Główny aparat ma rozdzielczość 12 Mpix oraz optyczną stabilizację obrazu. Towarzyszy mu jednostka o rozdzielczości 13 Mpix, odpowiedzialna przede wszystkim za uzyskiwanie efektu rozmazanego tła. Przedni aparat ma rozdzielczość 20 Mpix i może pracować w trybie 5 Mpix, w którym każda czwórka pikseli pracuje jako jesden superpiksel. Jest także znana z Nokii 8 funkcja Bothie, umożliwiająca jednoczesne korzystanie z przedniego i tylnego aparatu.

Smartfon charakteryzuje się także ponadprzeciętną wydajnością, zapewnioną przez wbudowany chipset Snapdragon 710. Wspierany jest on przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni na dane, rozszerzalnej o dodatkowe 400 GB przy użyciu kart pamięci microSD.

Z przodu znajduje się 6,18-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+, wykonany w technologii PureDisplay (HDR10, 500 nitów, kontrast 1:1500) oraz zajmujący 81% przedniej powierzchni. Rama telefonu została wykonana z aluminium serii 6000, co ma zapewnić urządzeniu wytrzymałość. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 3500 mAh.

- Odnotowujemy duże sukcesy w kategorii urządzeń premium, ponieważ każdy z naszych smartfonów w tej klasie konsekwentnie wprowadza dodatkowe wartości dla użytkowników. Oferujemy znacznie lepszą wydajność dzięki pierwszorzędnej architekturze procesora, dwóm kamerom z wiodącym w branży sensorem ZEISS Optics z doskonałym obrazowaniem przy słabym świetle oraz naszej nowej technologii ekranu PureDisplay HDR - powiedział Juho Sarvikas, dyrektor działu produktów w HMD Global.

- Oprócz świetnego wyglądu i doskonałej jakości wykonania, znanych z produktów Nokia, dajemy naszym użytkownikom możliwość korzystania z najnowszego systemu Android 9 Pie tak, aby wszyscy mogli cieszyć się innowacjami Androida, w tym nowymi funkcjami jak np.Cyfrowa równowaga. Nasi użytkownicy są zawsze w centrum każdego projektu i to pod ich kątem podejmujemy decyzje inżynierskie. Chcemy dać im najlepsze wrażenia - mamy nadzieję, że zgadzają się z nami, że Nokia 8.1 uosabia doskonałość inżynieryjną w doskonałej cenie.
 

Nokia 8.1 pracuje pod kontrolą czystego systemu Android 9.0 Pie i ma zapewnione comiesięczne łaty bezpieczeństwa w okresie trzech lat oraz dwuletnie aktualizacje systemu operacyjnego, gwarantowane w programie Android One. Na rynku europejskim smartfon ma być dostępny od początku stycznia 2019 roku w dwóch wersjach kolorystycznych: granatowej i srebrnej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1999 zł.

Źródło tekstu: HMD Global

Komentarze
Zaloguj się