DAJ CYNK

Motorola Moto G72 ujawnia swoją specyfikację, ale jednego nie wiemy

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Motorola Moto G71

Już wkrótce seria telefonów Moto G wzbogaci się o nowy model – Moto G72 w wersji 4G. Znane są pewne szczegóły specyfikacji, choć części z nich można się tylko domyślać.

Doniesienia o nowej Motoroli Moto G72 pochodzą z Indii, gdzie telefon ma wejść na rynek we wrześniu lub październiku. Ponieważ jednak urządzenie zostało namierzone w bazach danych certyfikacyjnych TDRA, FCC, BIS oraz IMEI, należy oczekiwać, że doczeka się premiery w wielu innych krajach.

Motorola Moto G72 ma oznaczenia XT2255 i XT2255-2 oraz nazwę kodową Victoria22. Najwięcej wątpliwości wzbudza zastosowany układ – ma to być Helio G37 (12 nm), czyli układ MediaTeka z gamingowej serii, ale jednak dość słaby wydajnościowo. To samo źródło wspomina jednak, że może się w nim znaleźć inna jednostka MediaTeka, która dopiero będzie miała swoją premierę.

Smartfon otrzyma też 6 lub 8 GB pamięci RAM z wirtualnym rozszerzeniem o 4 GB. Wiadomo też, że w specyfikacji znajdzie się NFC. Energię do pracy dostarczy akumulator 5000 mAh z szybkim ładowaniem 33 W.

W przecieku mowa także o aparatach. Przedni ma mieć 16 Mpix, z tyłu znajdzie się potrójny układ łączący matryce 48 Mpix, 8 Mpix i 2 Mpix – i będą to odpowiednie aparaty: główny, szerokokątny i makro.

Niestety zabrakło informacji o ekranie, ale prawdopodobnie będzie to 6,4 cala. Nie jest też jasne, czy Motorola ponownie sięgnie po matrycę OLED.

Poza Motorolą Moto G72 w wersji 4G powinna zadebiutować również wersja Moto G72 5G. Co prawda na razie nie ma informacji na ten temat, ale po dość udanym Moto G71 5G z ekranem OLED należy się spodziewać jego następcy. 

Motorola Moto G72 może doczekać się swojej premiery 8 września. Tego dnia producent ma pokazać nowe modele z serii Edge.

Zobacz: Ledwo pojawiła się jedna Motorola, a już zaraz następne
Zobacz: Android 13 dla telefonów Motorola. Producent podał listę modeli

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Motorola

Źródło tekstu: Pricebaba

Przewiń w dół do następnego wpisu