DAJ CYNK

Microsoft Surface Duo: Microsoft uruchomił przedsprzedaż w USA, premiera 10 września

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1613

Microsoft Surface Duo

Microsoft uruchomił przedsprzedaż smartfonu Surface Duo z dwoma ekranami w Stanach Zjednoczonych. Premiera wyjątkowego telefonu została zaplanowana na 10 września.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Microsfot Surface Duo będzie kosztował 1399 dolarów. Tyle samo kosztuje w Stanach Zjednoczonych Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, za którego w Polsce trzeba zapłacić 4999 zł. Nie mamy powodu, by sądzić, że Microsoft Surface Phone będzie tańszy, jeśli w ogóle wyjdzie poza Stany Zjednoczone. Na razie się na to nie zanosi, ale może 10 września dowiemy się więcej.

Zobacz: Surface Duo - przeciek zdradza ceny. Szoku nie ma, ale tanio nie jest

Microsoft podał także szczegóły specyfikacji nowego smartfonu. Telefon Surface Duo będzie mógł pracować z jednym ekranem o przekątnej 5,6 cala (1800 x 1350) lub z dwoma, która stworzą 8,1-calowy ekran 2700 x 1800. Oba ekrany to AMOLED, przykryte Gorilla Glass, zdolne wyświetlić cały gamut sRGB i DCI-P3.

Wewnątrz znajdziemy SoC Qualcomm Snapdragon 855 i 6 GB RAM-u. Nie będzie niestety łączności 5G ani Wi-Fi 6. Nie mamy co liczyć na głośniki stereo czy zaawansowany aparat. Dostaniemy prosty moduł z 11-megapikselową matrycą, zdolny nagrywać filmy 4K. Do tego akumulator o pojemności 3577 mAh może martwić, zwłaszcza przy wielogodzinnej pracy na dwóch ekranach.

Zobacz takżeSurface Duo - pokazano działający model wraz z rysikiem, mamy pełną specyfikację

Co ciekawe, Surface Duo będzie relatywnie lekki – ma ważyć 250 gramów. Obudowa rozłożonego będzie miała maksymalną grubość zaledwie 4,8 mm, a złożonego 9,9 mm. Pod tym względem inżynierowie Microsoftu przegonili konkurentów.

Do tego dochodzi potęga aplikacji Microsoft 365, rysik typowy dla serii Surface i innowacyjne podejście do dwóch ekranów. Microsoft nie stworzył kolejnego flagowca – Surface Duo to zupełnie nowa kategoria urządzenia do pracy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Microsoft

Przewiń w dół do następnego wpisu