DAJ CYNK

Microsoft Centaurus - przyszły zginany tablet Microsoftu

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5884

Przez prawie dwa lata Microsoft pracował nad zginanym telefonem/tabletem Surface Phone, którego nazwa potem została zmieniona na Surface Mobile a na końcu na Microsoft Andromeda. W marcu Amerykanie zawiesili prace... a teraz okazuje się, że będziemy mogli zobaczyć wręcz bliźniacze urządzenie.

Firma z Redmond zdecydowanie za długo pracowała nad Andromedą by po prostu wyrzucić wszystkie efekty swoich prac do kosza. Szczególnie, że prace były już tak zaawansowane, że niektóre aplikacje w Microsoft Store miały już oznaczenie, że zadziałają na nowym urządzeniu.

Co zatem będzie różnić Centaurusa od Andromedy? Andromeda miała mieć zarówno funkcje telefonu, jak i tabletu. Centaurus ma być wyłącznie tabletem. Nowe urządzenie ma działać pod kontrolą Windows Core OS. Jednocześnie World Intellectual Property Organization udzieliła Microsoftowi dwóch patentów dotyczących Centaurusa.

Tablet będzie mógł też stać się substytutem komputera - wystarczy odpowiednio go zgiąć, a na jednej z połów pojawi się wirtualna klawiatura.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Windows United

Przewiń w dół do następnego wpisu