DAJ CYNK

LTE po kablu koncentrycznym w Plusie i Cyfrowym Polsacie

WitekT

Sprzęt

Cyfrowy Polsat i Plus wprowadzają do oferty autorskie rozwiązanie umożliwiające korzystanie z domowego internetu LTE na wielu urządzeniach w oparciu o modem LTE montowany na zewnątrz domu.

Cyfrowy Polsat i Plus wprowadzają do oferty autorskie rozwiązanie umożliwiające korzystanie z domowego internetu LTE na wielu urządzeniach w oparciu o modem LTE montowany na zewnątrz domu.

Nowe rozwiązanie, wyprodukowane specjalnie dla Cyfrowego Polsatu i Plusa, składa się ze specjalnego zewnętrznego modemu ODU-100 LTE - istotnie zwiększającego zasięg internetu LTE i w konsekwencji zapewniającego jego lepszą jakość i szybkość - którego hermetyczna obudowa pozwala na pracę w trudnych warunkach (w deszczu, śniegu lub na mrozie) oraz współpracującego z nim klasycznego routera domowego LTE IDU-100 wyposażonego w Wi-Fi. Ta propozycja stanowi alternatywę dla Internetu stacjonarnego, może być interesująca dla mieszkańców domów jednorodzinnych i małych bloków oraz firm, w szczególności tam, gdzie nie ma infrastruktury kablowej lub równie dobrego zasięgu tradycyjnego internetu mobilnego.

Urządzenie ODU-100 to modem LTE, który w prosty sposób można zamontować na zewnątrz budynku i podłączyć do istniejącej instalacji antenowej TV (satelitarnej lub naziemnej). Za pośrednictwem jednego kabla do wnętrza domu lub mieszkania przesyłany jest zarówno sygnał TV, jak i internet LTE. Wewnętrzny router LTE IDU-100 służy natomiast do udostępnienia internetu już wewnątrz lokalu. Posiada on Wi-Fi oraz 4 porty LAN. Można podłączyć do niego urządzenia zewnętrzne, takie jak dekoder telewizyjny czy komputer poprzez kabel Ethernet lub bezprzewodowo.

Umiejscowienie odbiornika LTE na zewnątrz i znacznie wyżej (np. na dach) powoduje istotny wzrost mocy sygnału LTE odbieranego przez modem, dzięki czemu wzrasta dostępność superszybkiego internetu. Pomiędzy modemem ODU a routerem IDU można wykorzystać kilkukrotnie dłuższy kabel niż w przypadku klasycznej anteny zewnętrznej LTE, co pozwala na umieszczenie go w miejscu, gdzie siła sygnału LTE jest najlepsza. Opcjonalne wykorzystanie istniejącego okablowania anteny do odbioru telewizji naziemnej lub satelitarnej decyduje o prostocie instalacji zestawu, która nie wymaga uciążliwego wiercenia ścian i większości przypadków także kładzenia nowego okablowania. Rozwiązanie przesyła po jednym kablu koncentrycznym sygnał TV/SAT, internetowy, a także energię elektryczną niezbędną do zasilania modemu ODU-100.

Internet domowy LTE jest dostępny z umową na 24 miesiące, także w opcji na próbę, z abonamentem już od 49,90 zł miesięcznie. Dotychczasowi abonenci Cyfrowego Polsatu i Plusa za zakup oferty otrzymają dodatkowe benefity w postaci comiesięcznych rabatów kwotowych lub dodatkowych GB. Instalację zestawu do odbioru internetu domowego LTE można wykonać samemu lub zamówić usługę u profesjonalnego montera w każdym punkcie sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu. Co ważne, zestaw obsługuje tylko technologię LTE, nie wspiera 2G (GPRS/EDGE) i 3G (HSPA+).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus, Cyfrowy Polsat