DAJ CYNK

LG G8 ThinQ ma baterię zamontowaną na stałe. Nie można jej w żaden sposób wymienić

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9174

Na kanale JerryRigEverything pojawił się nowy film prezentujący proces rozbierania na części pierwsze smartfonu LG G8 ThinQ. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest akumulator, który został na stałe przytwierdzony do obudowy.

Oczywiście wszystkie współczesne smartfony są sprzedawane z teoretycznie niewymiennymi akumulatorami. Bez odpowiednich narzędzi nie wymienimy ogniwa w domu, ale po otwarciu obudowy niemal zawsze okazuje się, że wyjęcie i wymiana akumulatora nie jest wcale takie trudne. W końcu w serwisach jakoś muszą to robić. Pod akumulatorami zazwyczaj znajdują się różnego rodzaju paski lub inne proste mechanizmy, które pozwalają na ich proste wyjęcie z obudowy. To jest również ważne ze względu na bezpieczeństwo przebiegu całego procesu. Wygięcie lub przebicie akumulatora może doprowadzić do jego wybuchu lub zapłonu.

Zobacz: Samozapłon Samsunga Galaxy S10 5G w Korei Południowej? Koncern nie wierzy w usterkę techniczną

I wtedy przychodzi on, LG G8 ThinQ i jak się okazuje, akumulator został w nim bardzo mocno przytwierdzony do reszty obudowy. Jak możecie zobaczyć na materiale, jest on przyklejony silnym klejem i bez podważania i użycia siły, wymiana ogniwa nie jest możliwa. Bardzo łatwo go przy tym wygiąć, co jest równie złym posunięciem jak próby użycia różnego rodzaju rozpuszczalników lub próby rozpuszczenia kleju gorącym powietrzem.

Zobacz: MWC 2019: LG zaprezentował nowe flagowce, modele LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ

Poza tym sporym mankamentem, reszta konstrukcji LG G8 nie budzi zastrzeżeń. To w zasadzie typowy smartfon, ale z kilkoma dobrze rozwiązanymi elementami. Mamy w nim proste do wymiany wymienne gniazdo ładowania, które nie zostało wlutowane w płytę główną i rurkę cieplną z cieczą w środku, odpowiedzialną za chłodzenie procesora. Ciekawym rozwiązaniem jest też element odpowiedzialny za przekazywanie dźwięku przez powierzchnię ekranu. W Huaweiu P30 Pro wygląda on jak przerośnięty, okrągły silniczek, dzięki którego smartfon wibruje. W LG G8 ten element jest cienki i podłużny. Takiego samego, tylko w znacznie większym rozmiarze, LG używa w swoich telewizorach.

Zobacz: Jak działa peryskopowy aparat w Huaweiu P30 Pro?

Źródło tekstu: jerryrigeverything; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu