DAJ CYNK

Koniec reklam w telewizji. Wystarczy Advoider

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Advoider pozwala wyciszyć reklamy lub zmienić kanał

Reklamy w telewizji potrafią naprawdę dać się widzom we znaki, nie ma się więc co dziwić, że powstają kolejne urządzenia rozwiązujące ten problem. Najnowszym z nich jest  Advoider, który we współpracy z aplikacją mobilną pozwala wyciszyć reklamy lub zmienić kanał.

Advoidera opracowała zielonogórska firma QDIQO. Niewielkich rozmiarów urządzenie wspierane aplikacją mobilną na Androida i iOS automatycznie przełącza telewizor na kanały wolne od reklam, wycisza dźwięk lub wyłącza dekoder i odbiornik telewizyjny na czas trwania niepożądanych treści. Po ich zakończeniu powraca na obserwowaną stację, do ustalonego poziomu głośności czy włącza dekoder i odbiornik telewizyjny. W momencie wejścia na rynek Advoider obsługuje dwie platformy telewizji satelitarnej - Cyfrowy Polsat oraz CANAL+, a także monitoruje 34 stacje telewizyjne.

Zobacz: Kolejne zatrzymanie za nielegalne udostepnianie sygnału TV
Zobacz: Discovery i Cyfrowy Polsat utworzą wspólnie nową platformę OTT. Większy dostęp do polskich produkcji

Advoider daje możliwość ustawienie dwóch zestawów funkcji - automatycznych oraz manualnych. Pierwsze to czynności, które Advoider wykonuje sam według określonych preferencji widza. Drugie natomiast odbywają się przy ręcznym udziale użytkownika, który samodzielnie zmienia kanały, w obrębie wcześniej ustawionych list - ulubionych kanałów, kategorii lub stacji monitorowanych. Sterowanie akcją manualną odbywa się za pomocą pilota w aplikacji lub pilota od dekodera.

Advoider może zapewnić jeszcze jedną funkcję: kontrolę rodzicielską nad treściami, które ogląda dziecko. Wystarczy, że rodzic za pomocą aplikacji mobilnej utworzy profil, a w nim ustali, jakie kanały dziecięce może oglądać jego pociecha i określi, co ma się dziać w momencie emisji reklam. Czy ma przełączyć na inną stację z bajkami, wyciszyć dźwięk czy wyłączyć dekoder i odbiornik telewizyjny. 

Zobacz: Netflix zapowiada nowości na listopad. Zobacz, co warto obejrzeć
Zobacz: Dzielisz się hasłem do Netflixa? Serwis szuka sposobu aby to zablokować

Jak zapowiada producent, w najbliższych miesiącach urządzenie zapewni obsługę kolejnych platform i stacji telewizyjnych, otrzyma też dodatkowe funkcje. 

Advoider wyceniony został na kwotę 399 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Advoider

Przewiń w dół do następnego wpisu