DAJ CYNK

Kolorowe iPhone'y jako sposób na zwiększenie sprzedaży

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2712

Pod koniec tygodnia Ming-Chi Kuo opublikował swoje przewidywania, dotyczące sprzedaży i cen nowych iPhone'ów. Ciekawostką, która została przy okazji ujawniona, jest prawdopodobny powrót Apple do produkcji więcej, niż trzech podstawowych kolorów. Doświadczenie w produkcji kolorowych urządzeń producent ma jeszcze z czasów tęczowych iPodów, niemniej zazwyczaj możliwość wyboru koloru była równoznaczna z tańszą wersją urządzeń.Pod koniec tygodnia Ming-Chi Kuo opublikował swoje przewidywania, dotyczące sprzedaży i cen nowych iPhone'ów. Ciekawostką, która została przy okazji ujawniona, jest prawdopodobny powrót Apple do produkcji więcej, niż trzech podstawowych kolorów. Doświadczenie w produkcji kolorowych urządzeń producent ma jeszcze z czasów tęczowych iPodów, niemniej zazwyczaj możliwość wyboru koloru była równoznaczna z tańszą wersją urządzeń.

Według Kuo 6,5 calowy, nowy iPhone X ma być oferowany w czerni, bieli (prawdopodobnie chodzi o srebrny wariant) i złocie, natomiast tańsza wersja z wyświetlaczem LCD ma przynieść potencjalnie pięć nowych kolorów do wyboru. Analityk typuje szary, biały, niebieski, czerwony i pomarańczowy. Mnogość kolorów przywodzi na myśl wprowadzenie do sprzedaży modelu 5c, który z uwagi na niską cenę, znalazł grono odbiorów wśród osób nieco bardziej oszczędnych.

Na potencjalnie dobrą sprzedaż oprócz kolorystyki ma wpłynąć również przyjazna, jak na Apple cena. Kuo szacuje, że iPhone LCD kosztować będzie około 700 USD, odświeżony iPhone X (5,8 calowy wyświetlacz) ma kosztować około 900 USD, natomiast iPhone X Plus (6,5 calowy ekran) około 1000 USD. Oba czynniki mają sprawić, że sprzedaż telefonów z rodziny X osiągnie 55% sprzedaży smartfonów Apple w 2018 roku oraz dalszy wzrost w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5Mac.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu