DAJ CYNK

IQOO to nowa marka smartfonów Vivo. Czym wyróżnią się na tle konkurencji?

12.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3030

Ważne 0

0

Honor, Poco, Realme, Redmi - chińscy producenci smartfonów coraz częściej wyodrębniają niezależne submaki. Dołącza do nich Vivo z marką IQOO.

Marka IQOO zadebiutowała w serwisie Weibo, czyli chińskim odpowiedniku Facebooka i szybko zaczęła zdobywać popularność. Od razu wystartowały poszukiwania jej powiązania z Vivo. To właśnie konto producenta smartfonów jako jedne z pierwszych witało nową markę w serwisie Weibo. Szybko okazało się, że właścicielem domeny iqoo.com jest właśnie Vivo.

Zobacz: [Aktualizacja] vivo Apex 2019 to smartfon bez przycisków i portów. Przypomina metalowe mydło

Czym konkretnie zajmie się nowa marka? Tego jeszcze nie wiadomo, ale dotychczasowe informacje mówią zgodnie, że IQOO może zajmować się smartfonami premium lub smartfonami dla graczy. Żaden z tych wariantów nie byłby zaskoczeniem, choć grafika promująca markę zdecydowanie wskazuje na sprzęt gamingowy.

Wokół IQOO jest cały czas więcej pytań niż odpowiedzi. Kiedy pojawi się pierwszy smartfon? Czy marka trafi do Europy? Jak prawidłowo wymawiać IQOO? Być może na część pytań odpowiedzi znajdziemy w trakcie zbliżających się targów Mobile World Congress.

Zobacz: Xiaomi Redmi Note 7 - aparat 48 Mpix i Snapdragon 660 w smartfonie za 549 zł

Źródło tekstu: mysmartprice; wł

Komentarze
Zaloguj się