DAJ CYNK

iPhone 11 Pro przegra ze smartfonami z Androidem. Pod względem szybkości Internetu

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6617

Nowe iPhone'y 11 Pro mają pod każdym względem deklasować konkurencję. A raczej pod każdym względem, który był wymieniony podczas konferencji Apple'a. Zabrakło tam jednak jakichkolwiek deklaracji dotyczących prędkości Internetu. Ta nie powinna się mono zmienić w stosunku do iPhone'ów Xs i to oznacza, że smartfony z Androidem będą ponownie górą.

Jak słusznie zauważa redakcja serwisu PhoneArena Apple stara się pokazać, że ich smartfon jest najlepszy w codziennym użytkowaniu, oferując najwyższą wydajność, szybkość działania, wysoką jakość ekranu oraz zdjęć wykonanych za pomocą nowego aparatu. A co z Internetem? Wygląda na to, że - jest i działa. Ale jak działa? Tym Apple nie chciał się pochwalić, obok m.in. wykresów pokazujących topową wydajność procesora.

Zobacz: Nowy iPhone 11 straszy osoby cierpiące na trypofobie

Temat wykorzystanych modemów został przez Apple'a wymownie pomięty. Wiemy w zasadzie tylko tyle, że w iPhone'ach 11 Pro znalazło się miejsce dla gigabitowego modemu LTE z wykorzystaniem technologii MIMI 4x4 oraz podobnego, ale z MIMO 2x2 w iPhonie 11. Podobna informacja padła w kontekście ubiegłorocznych iPhone'ów XS oraz XR. Wiemy jednak, że tegoroczne modemy są szybsze. Jak bardzo? Nieznacznie, bo średnio o 13%.

Zobacz: Apple iPhone 11 oficjalnie zaprezentowany - znamy polskie ceny

Serwis SmartSpeed, dostawca jednego ze speedtestów zaprezentował wyniki prędkości sieci LTE, porównując ze sobą tegoroczne i ubiegłoroczne smartfony Apple'a. Są to uśrednione wyniki dla całych Stanów Zjednoczonych i pomiarów wykonanych tylko 9 września.

Jeśli spojrzymy na wyniki uzyskane przez iPhone'y XS w okresie od 27 maja do 28 sierpnia, to uzyskują one średnią prędkość sieci LTE na poziomie 25-26 Mb/s. Jeśli powiększymy ten wynik o wspomniane 13%, iPhone'y 11 Pro pozostaną daleko w tyle za konkurencją z Androidem.

Zobacz: Sony Xperia 5 na targach IFA 2019. Smartfon niepozorny, ale wzbudzający ciekawość

Zobacz: Ruszyły komercyjne testy sieci 5G Orange i Ericssona. Pierwsze pomiary prędkości robią wrażenie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PhoneArena; SpeedSmart; OpenSignal; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu