DAJ CYNK

Huawei Watch GT - nowy inteligentny zegarek chińskiego producenta. Przedsprzedaż w Polsce ruszy pod koniec października

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5616

Połączenie elegancji klasycznego zegarka i zalet smartwatcha do zadań specjalnych z zaawansowanymi funkcjami sportowymi - tak Huawei zachwala swój nowy produkt. Urządzenie ma kolorowy ekran AMOLED HD z dużym i czytelnym wyświetlaczem oraz współpracuje z systemami satelitarnymi GPS, GLONASS i Galileo.

Huawei Watch GT wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz AMOLED HD o rozmiarze 1,39 cala oraz rozdzielczości 454 x 454 piksele. Zegarek zamknięty jest w obudowie o grubości 10.6 mm, która została wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, pokrytej dodatkowo specjalną ceramiczną warstwą węglową DLC o właściwościach zbliżonych do naturalnego diamentu. Warstwa ta zapewnia odporność na ścieranie i chroni przed zarysowaniem.

Trener personalny

Nowy zegarek Huaweia może z powodzeniem pełnić rolę trenera i wspomagać użytkownika w uprawianiu sportu. Huawei Watch GT współpracuje z nawigacyjnymi systemami satelitarnymi GPS, GLONASS i Galileo, co wzbogaca informacje o pozycjonowaniu i uwiarygadnia zapisy ćwiczeń. Urządzenie śledzi aktywność użytkownika i samo proponuje efektywniejsze treningi. Czujniki rejestrują takie dane, jak prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, puls, liczbę kroków, rodzaj chodu i spalone kalorie. Bazując na tych informacjach, smartwatch proponuje użytkownikowi trening dopasowany do jego celów.

Długi czas użytkowania

Energia akumulatora zainstalowanego w smartwatchu wystarczy, w zależności od intensywności jego użytkowania, nawet na 30 dni. Zegarek pobiera 1/6 mocy przy wygaszonym wyświetlaczu i aktywuje tryb intensywny przy włączonej tarczy AMOLED HD. Przy regularnym użytkowaniu z uruchomionym GPS-em, aktywną funkcją pulsometru, monitorowania snu, ćwicząc 90 minut w ciągu całego tygodnia i z włączoną opcją powiadomień, Watch GT powinien wytrzymać  na jednym cyklu ładowania do 2 tygodni - obiecuje producent.

Jeśli włączymy wszystkie funkcje smartwatcha i będziemy z niech intensywnie korzystać, na przykład podczas maratonu, gdy użytkownik ma uruchomiony tryb z GPS non stop, aktywne funkcje pulsometru, monitorowania częstotliwości oddechów oraz monitorowanie parametrów w trybie biegania, maksymalny czas pracy to 22 godziny.

Funkcje monitorujące

Tętno jest podstawowym wskaźnikiem odzwierciedlającym zdolność ćwiczenia i stanu zdrowia każdego człowieka. Huawei pracował 4 lata nad nową technologią monitorowania tętna TruSeen, która trafiła do nowego zegarka.

Huawei TruSleep 2.0 może monitorować jakość snu użytkownika przez całą dobę, analizując częstość akcji serca i zmienność rytmu serca (HRV). W połączeniu z monitorowaniem pozycji nadgarstka, funkcja oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (głęboki sen, lekki sen, fazy snu). Ponadto, wspierany przez technologię Huawei AI, dostarcza użytkownikom informację, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem (trudność w zasypianiu, nadmierna lekkości snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu).

Codzienne monitorowanie aktywności i inteligentne przypomnienia

Huawei Watch GT oferuje ciągły monitoring aktywności, w tym statystyki liczby kroków i liczby godzin spędzanych na stojąco i siedząco. Zegarek zapisuje umiarkowany i intensywny czas aktywności w ciągu dnia.

Urządzenie obsługuje także dodatkowe funkcje telefonu komórkowego, takie jak powiadomienia o przychodzących połączeniach, a także wiadomościach SMS i e-mail. Obsługiwane są także powiadomienia z innych aplikacji, takich jak na przykład kalendarz i serwisy społecznościowe.

Przedsprzedaż

Przedsprzedaż zegarka Huawei Watch GT potrwa w Polsce od 29 października do 11 listopada bieżącego roku. Klienci korzystający z niej otrzymają w prezencie bezprzewodowe słuchawki AM61. Cena smartwatcha to 999 zł.

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu