DAJ CYNK

Huawei szykuje iPad killera, czyli tablet MatePad Pro

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8859

Huawei MatePad Pro

Szykowany przez Huaweia tablet, znany wcześniej pod nazwą MediaPad M7, trafi na rynek pod bardziej nośną nazwą MatePad Pro. Ma to być flagowy model z dobrą specyfikacją, a jednocześnie konkurent dla iPadów Pro czy najnowszego Galaxy Taba S6.

Nazwa MatePad Pro wyraźnie nawiązuje do flagowej serii smartfonów Huawei i z dotychczasowych informacji wynika, że specyfikacja tego urządzenia będzie jej dorównywała. Informacje na temat nowego tabletu Hauweia pojawiały się już wcześniej, gdy przedstawiany był jako MediaPad M7. Znany z branżowych przecieków Evan Blass ujawnił, że planowany model otrzyma nazwę Huawei MatePad Pro, jednocześnie zamieścił rendery przedstawiające urządzenie.

Zobacz: Huawei pracuje nad tabletem MediaPad M7
Zobacz: Huawei MediaPad T5 10” LTE dostępny w nowej wersji. W przedsprzedaży słuchawki gratis

Wynika z nich, że tablet będzie miał umiarkowanie cienkie ramki, a w lewym górnym rogu ekranu znajdzie się dziurka na przedni aparat. Byłby to pierwszy tablet, w którym znalazło się to rozwiązanie dobrze znane już ze smartfonów. Co ciekawe, z renderów wynika, że ramka jest na tyle szeroka, że kamera zmieściłaby się tam bez problemu, ale być może nie są to ostateczne wizualizacje i ramki będą jednak nieco mniejsze.

Częścią zestawu MatePada Pro będzie również etui, które po rozłożeniu zamieni się w podstawkę z klawiaturą QWERTY, a także przeprojektowany rysik M-Pen. To znane już z MediaPadów akcesorium w nowej wersji kojarzyć się może nieco z piórkiem Apple Pencil, ma być ładowane bezprzewodowo i wyposażone zostanie w magnetyczne mocowanie. Sam tablet wyglądem nasuwa z kolei na myśl  Galaxy Taba S6 czy iPada Pro 2018. 

Zobacz: Huawei prezentuje nowe MediaPady M6. Tylko Google rezygnuje z tabletów
Zobacz: Samsung Galaxy Tab S6 już dostępny w Polsce z promocją Odkup

Na tylnej części obudowy MatePada Pro znajdzie podwójny aparat z doświetleniem LED. Producent szykuje co najmniej dwie wersje kolorystyczne tabletu - białą i czarną. Wewnątrz obudowy znajdzie się układ Kirin 990 w towarzystwie do 8 GB pamięci RAM, na dane użytkownicy otrzymają do 256 GB pamięci wewnętrznej. 

Huawei MatePad Pro najprawdopodobniej będzie miał swoją premierę na początku przyszłego roku, być może na targach CES lub MWC.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 91Mobiles, Evan Blass

Źródło tekstu: 91Mobiles

Przewiń w dół do następnego wpisu