DAJ CYNK

Huawei prezentuje router 5G CPE Pro z obsługą sieci Wi-Fi 6. Urządzenie korzysta z nowego modemu Balong 5000

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9016

Balong 5000 to wielozakresowy chipset, który obsługuje sieci 2G, 3G, 4G i 5G. Huawei zaprezentował pierwsze urządzenie wyposażone w nowy układ - router z obsługą sieci Wi-Fi 6 (802.11ax).

Nowy chip 5G oraz nowy router Wi-Fi 6 połączone razem mają zapewnić - według Huaweia - najszybsze bezprzewodowe połączenia na świecie dla smartfonu, domu, biura i podczas podróży. Balong 5000 to wielozakresowy modem, który wspiera wszystkie generacje sieci komórkowych, 2G, 3G, 4G i 5G. Układ ma trafić do wszelkich urządzeń, od smartfonów po samochody.

Balong 5000 obsługuje sieci 5G na częstotliwościach poniżej 6 GHz, osiągając prędkość maksymalną na poziomie 4,6 Gb/s, a także pasma z zakresu mikrofal, gdzie oferowana przez niego szybkość maksymalna wzrasta do 6,5 Gb/s. To więcej, niż Wi-Fi 6 w zaprezentowanym routerze 5G CPE Pro, gdzie maksymalna szybkość to około 4,8 Gb/s.

W samochodach nowy modem ma zaoferować komunikację typu V2X (vehicle-to-everything - "pojazd do wszystkiego"). Dzięki temu nasze auto połączy się z innymi samochodami, z siecią elektryczną (zapewniającą ładowanie aut elektrycznych), a nawet pieszymi, jeśli ci będą mieli przy sobie odpowiedni chip. W okresie przejściowym, kiedy zasięg sieci 5G nie będzie wystarczający, nowy modem będzie mógł korzystać z istniejących sieci 4G, ale z wyższą prędkością.

Rdzeń 5G o nazwie Tiangang może kontrolować do 64 kanałów oraz pasmo radiowe o szerokości do 200 MHz. Nowy chip 5G obsługuje aktywne anteny, które są o 50% mniejsze, o 23% lżejsze i zużywają o 21% mniej energii w porównaniu z wcześniejszymi projektami.

Zobacz: Huawei z rekordowym przychodem ze sprzedazy smartfonów
Zobacz: Operatorzy inwestują w telewizję internetową. 5G i AI pomagają w tworzeniu interaktywnych treści
Zobacz: W 2019 roku na rynek ma trafić milion smartfonów obsługujących sieć 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu