DAJ CYNK

Huawei P9 Lite 2017 - smartfon o wielu nazwach

LuiN

Sprzęt

Huawei P9 Lite 2017 to taki trochę smartfon widmo. Oprócz Polski znajdziemy go tylko w Turcji - w innych krajach występują jego "klony", o innej nazwie.Huawei P9 Lite 2017 to taki trochę smartfon widmo. Oprócz Polski znajdziemy go tylko w Turcji - w innych krajach występują jego "klony", o innej nazwie.

Jeśli chcemy zamówić Huaweia P9 Lite 2017 z Niemiec czy Włoch, to zamiast P9, w nazwie wpiszmy P8. Huawei P8 Lite 2017 to nazwa stosowana na większości europejskich rynków, z wyłączeniem Polski i wspomnianej Turcji.

Żeby jednak nie było zbyt prosto, w krajach bałtyckich nazwa jest jeszcze inna. W Finlandii szukać należy telefonu o nazwie Honor 8 Lite. Macie dość europejskiego zamieszania i chcecie telefon prosto z Azji? W Japonii szukajcie... Huaweia nova lite.

Każdy z tych telefonów to z grubsza to samo urządzenie, z drobnymi zmianami w nadrukach na obudowie i obsługą częstotliwości dopasowanych do danego rynku. Telefon ma 5,2-calowy ekran FullHD, 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, chipset Kirin 655, główny aparat 12 Mpix, przednią kamerkę 8 Mpix, akumulator o pojemności 3000 mAh i Androida 7.0. W Polsce telefon o nazwie P9 Lite 2017 wyceniony został na 1299 zł.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei, GSMArena, wł