DAJ CYNK

Huawei P40 Pro z pięcioma aparatami pokazany na renderach

Anna Rymsza

Sprzęt

Tak może wyglądać Huawei P40

Huawei P40 Pro ma mieć aparat główny z aż pięcioma obiektywami i podwójny aparat przedni, umieszczony w otworze w ekranie. Potwierdzają to grafiki promujące etui dla P40 Pro, które znalazły się na chińskim Weibo. 

Zaawansowany moduł fotograficzny Huawei P40 Pro mogliśmy już zobaczyć na renderach, ale niestety nie zdradzały one szczegółów. Grudniowe plotki sugerują, że P40 Pro dostanie „peryskopowy” 10-krotny zoom optyczny. Jeśli moduł jest podobny do tego z P30 Pro, możemy liczyć też na zoom hybrydowy i imponujący zoom cyfrowy. 

Rendery etui dla P40 Pro potwierdzają te doniesienia, o ile są prawdziwe.

Etui dla Huawei P40 Pro

Frontowa podwójna kamera została umieszczona w otworze w ekranie. Ten układ bardzo przypomina Huawei Nova 6

Huawei P40 Pro ma płaski ekran i fizyczne przyciski

Rendery wyraźnie pokazują, że Huawei P40 Pro będzie miał fizyczne przyciski regulacji głośności i włącznik po prawej stronie. Na górnej krawędzi znalazł się drobny element – prawdopodobnie dioda podczerwona (IR blaster), która pozwala wykorzystać smartfon jako uniwersalny pilot. Do ładowania posłuży USB typu C i mamy jak w banku szybkie ładowanie. 

Ekran Huawei P40 Pro prawdopodobnie nie jest zagięty jak w modelach P30 Pro i Mate 30 Pro. Jeśli można wierzyć ilustracjom producenta etui ochronnych, P40 Pro dostanie płaski ekran i szkło 2,5D, dające iluzję zaokrąglonych krawędzi. Możliwe, że Huawei posłuchał osób, które przypadkiem dotykają krawędzi ekranu P30 Pro. Bardziej prawdopodobne jest moim zdaniem cięcie kosztów. Płaski ekran to tańsza produkcja i tańsze naprawy. 

Huawei P40 Pro, render w etui

Z innych źródeł wiemy, że Huawei P40 będzie miał skromniejszy aparat z trzema obiektywami

Smartfony Huawei P40 i P40 Pro zostaną zaprezentowane w Paryżu pod koniec marca 2020 roku. Oba będą bazować na nowym SoC-u Kirin 990. Prawdopodobnie nie będą miały dostępu do usług Google. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Weibo

Źródło tekstu: Weibo

Przewiń w dół do następnego wpisu