DAJ CYNK

Laptopy Huawei nie stracą aktualizacji oprogramowania

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7939

Posiadacze laptopów Huaweia, jak i osoby, które chciałby je kupić, mogą spać spokojnie. MateBooki nie zostaną pozbawione aktualizacji systemu, sterowników oraz zabezpieczeń.

Choć o tym problemie nie mówiło się tak dużo, posiadacze laptopów Huaweia stanęli w obliczu zagrożenia brakiem wsparcia ze strony dwóch najważniejszych firm - Intela i Microsoftu. Ta pierwsza odpowiada za poprawki zabezpieczeń i aktualizację sterowników, druga za aktualizacje Windowsa, czyli systemu operacyjnego. Tym bardziej, że obie firmy chcą przestrzegać zakazu handlu nałożonego przez prezydenta Donalda Trumpa.

Zobacz: Laptopy Huawei wracają do sklepu Microsoft Store

Huawei cały czas milczy w sprawie dalszych losów swoich laptopów, ale Intel i Microsoft wydały oświadczenie w tej sprawie. Microsoft zapewnił, że nawet po zakończeniu 90-dniowego okresu przejściowego wyznaczonego przez Stany Zjednoczone dalej będzie aktualizować Windowsa w laptopach Huawei. W ocenie firmy nie jest to naruszenie decyzji USA i czuje się ona zobowiązana do dostarczania użytkownikom wyjątkowych wrażeń.

Zobacz: Huawei: nowych MateBooków na razie nie będzie

W podobnym tonie wypowiedział się Intel, która również zobowiązała się do dalszego dostarczania niezbędnych aktualizacji.

Zobacz: Sercem Huawei Mate 30 lite prawdopodobnie będzie HiSilicon Kirin 810
Zobacz: Huawei: wiemy które modele dostaną Androida Q

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PC World; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu