DAJ CYNK

Morele.net zwróci koszty zakupu telefonu Huawei, jeśli przestanie obsługiwać usługi Google

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7959

Osoby, które boją się kupować smartfony Huawei w obawie o wyłączenie na nich usług Google mają teraz zabezpieczenie w postaci gwarancji na zwrot kosztów zakupu, gdyby doszło do takiej sytuacji. Jako pierwszy oferuje ją sklep Morele.net.

Kilka dni temu podobną opcję wprowadzili dystrybutorzy Huaweia na Filipinach. Jeśli na kupionym smartfonie przestaną działać usługi takie jak Gmail, YouTube, czy Sklep Play, firma zwróci koszty zakupu. Zastanawialiśmy się wtedy, czy podobna akcja zostanie wprowadzona też w innych krajach i nie musieliśmy długo czekać.

Zobacz: 100% refundacji, jeśli na telefonie Huawei przestanie działać Facebook lub aplikacje Google'a

Pod każdym smartfonem chińskiej firmy sprzedawanym w sklepie Morele.net pojawił się komunikat:

Firma MORELE.NET Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, by zapewnić konsumentom jak najlepsze doświadczenia z użytkowania smartfonów Huawei zakupionych w jej sklepach. Firma MORELE.NET Sp. z o.o. zwróci konsumentowi kwotę wydaną przez niego na zakup smartfona Huawei, pod warunkiem, że przyczyną zwrotu będzie zaprzestanie działania aplikacji Google lub brak aktualizacji zabezpieczeń Google na smartfonie Huawei.

Zobacz: Laptopy Huawei nie stracą aktualizacji oprogramowania

Tego typu akcje pokazują, że raczej nie dojdzie do pozbawienia smartfonów Huaweia usług Google'a. Żaden sklep nie zapowiadałby zwrotu kosztów zakupu, gdyby faktycznie istniało realne zagrożenie. Chińska firma sprzedaje w Polsce za dużo smartfonów, aby sklep podjął ryzyko zwrotu kosztów ich zakupu.

Zobacz: Huawei sprzedał 2 mln zegarków Watch GT

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Morele; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu