DAJ CYNK

Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 z ANC 3.0 już w Polsce. Oto cena

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Po wrześniowym debiucie w Barcelonie słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 dotarły do Polski. Nowość kusi hybrydowym systemem redukcji szumów ANC 3.0, dźwiękiem Hi-Res Audio Wireless i długim czasem pracy.

Huawei wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe TWS – Huawei FreeBuds Pro 3. 

Huawei FreeBuds Pro 3 zamknięte zostały w etui o zaokrąglonym kształcie, które waży zaledwie 46 gramów. Udoskonalony zawias ma pozwolić na ponad 100 tysięcy cykli otwierania i zamykania. Każda ze słuchawek waży jedynie 5,8 g, a do wyboru są teraz cztery pary silikonowych nakładek z nowym rozmiarem XS. Huawei FreeBuds Pro 3 cechują się klasą odporności IP54, więc są odporne na pot i lekkie zachlapanie.

Huawei FreeBuds Pro 3

W nowej konstrukcji Huawei zastosował system dwóch przetworników Ultra-Hearing i technologię aktywnego cyfrowego podziału pasma, które mieści się w przedziale od 14 Hz aż do 48 kHz.

Huawei FreeBuds Pro 3 obsługują kodeki dźwięku o wysokiej rozdzielczości L2HC 2.0 i LDAC, a możliwości słuchawek mają potwierdzać certyfikaty HWA i Hi-Res Audio Wireless.

Dodatkowe wrażenia brzmieniowe ma zapewnić potrójny korektor adaptacyjny, który poprzez wykrywanie poziomu głośności, kształtu przewodu słuchowego użytkownika i warunków otoczenia dostosuje optymalny poziom dźwięku i jego parametry. 

Huawei FreeBuds Pro 3

Jak przekonuje Huawei, w porównaniu z poprzednią generacją wydajność ANC w HUAWEI FreeBuds Pro 3 została poprawiona aż o 50%. Adaptacyjne ANC 3.0 łączy w sobie zaktualizowany algorytm z hybrydowym systemem redukcji szumów, złożonym z trzech mikrofonów i czujnika przewodnictwa kostnego działającego podczas rozmów. 

Słuchawki na bieżąco dostosowują poziom redukcji szumów do tego, jak i gdzie się ich używa. Jak podkreśla producent, jest to o tyle ważne, że zbyt mocna redukcja szumów w cichym otoczeniu może powodować dyskomfort, podczas gdy niewystarczające odszumianie w hałaśliwym miejscu uniemożliwia płynną rozmowę lub sprawia, że część dźwięków staje się niesłyszalna. 

Huawei FreeBuds Pro 3

Dodatkowo w Huawei FreeBuds Pro 3 zastosowano 2,5-krotnie skuteczniejszy niż w poprzedniej wersji system przechwytywania głosu. Producent zastosował też nowy model redukcji zakłóceń spowodowanych wiatrem, udoskonalony aż o 80% w porównaniu do poprzedniej generacji. Huawei obiecuje, że nawet silne podmuchy o prędkości do 9 m/s podczas aktywności takich jak bieganie lub jazda na rowerze nie zakłócą rozmowy z pomocą słuchawek. Uzupełnieniem redukcji szumów jest tryb „świadomość” pozwalający na usłyszenie otoczenia i wzmocnienie głosu mówiącej osoby.

FreeBuds Pro 3 z dwoma urządzeniami na raz

Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 można podłączyć do dwóch urządzeń w tym samym czasie i swobodnie się między nimi przełączać. Odbywa się to za jednym dotknięciem w aplikacji AI Life. 

Użytkownicy smartfonów i tabletów Huawei z EMUI 13 skorzystają też z funkcji Audio Sharing, czyli możliwości podłączenia dwóch par słuchawek do jednego źródła dźwięku, co pozwala na dzielenie się muzyczną lub filmową chwilą z drugą osobą.

Huawei FreeBuds Pro 3

Producent deklaruje, że przy wyłączonym ANC słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 będą działać nawet przez 6,5 godziny. Etui ładujące 510 mAh wydłuży czas pracy aż do 31 godzin. Natomiast przy włączonej redukcji szumów czas pracy wynosi odpowiednio 4,5 godziny oraz 22 godziny. Słuchawkom wystarczy 40 minut w etui, żeby naładować się do pełna. Energię w samym etui można uzupełnić przewodowo w zaledwie godzinę. Etui obsługuje też ładowanie bezprzewodowe

Dostępność i cena

Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: do wyboru jest klasyczna biel, mroźny srebrny oraz zupełnie nowy, zielony odcień. W porównaniu do poprzedniej wersji cena nie uległa zmianie i wynosi 899 zł

Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 będzie można nabyć w oficjalnym sklepie marki huawei.pl, a także u partnerów biznesowych Huawei: w sklepach sieci Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x‑kom i Komputronik, a także w oficjalnej Strefie Marki na Allegro oraz na platformie Amazon. 

Zobacz: Huawei MatePad 11 2023. Nowy tablet już dostępny w Polsce
Zobacz: Huawei Watch GT 4 Elite: test najlepszego zegarka z serii GT

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl, Huawei

Źródło tekstu: Huawei