DAJ CYNK

HTC wycofuje telefony ze sklepów internetowych w Chinach. Wyjście z największego rynku świata?

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5266

Kiedyś król, a dziś? Smartfonowa dywizja HTC szoruje podwoziem o grunt, a kolejnym symptomem niechybnych zmian jest wycofanie telefonów tajwańskiego producenta z dwóch dużych sklepów internetowych w Chinach - Tmall oraz JD.

Za pośrednictwem serwisu Weibo poinformowano o decyzji dotyczącej tymczasowego wycofania telefonów HTC z dwóch dużych sklepów internetowych w Chinach - Tmall oraz JD. Powodem jest rzekoma długoterminowa strategia chińskiego oddziału firmy. Obecnie w obu miejscach można już tylko kupić zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Tmall i JD pod względem wielkości to chińskie odpowiedniki Amazonu i B&H, zatem mowa o bardzo popularnych e-sklepach w Państwie Środka.

Zobacz: Wyniki HTC za kwiecień znów nie nastrajają optymizmem. Marzec uratowały zestawy VR

W oficjalnym sklepie internetowym HTC w Chinach sprzedaż ma być kontynuowana, ale dostępność smartfonów HTC U11 i U11+ obecnie nie ma na stanie. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy przypadek, kiedy tajwański producent wykonuje ruchy zmierzające do ograniczenia swojej obecności na dużym rynku. W lipcu ubiegłego roku pojawiły się spekulacje o wyjściu z Indii ze względu na silną konkurencję w postaci Xiaomi, Vivo i Oppo.

Zobacz: [Aktualizacja] Czy to już koniec HTC? Prawa do marki mogą dostać zewnętrzne firmy

Wiemy już, że firma prowadzi rozmowy licencyjne z trzema producentami w Indiach (Micromax, Lava oraz Karbonn). Jeśli pertraktacje zakończą się podpisaniem umowy, HTC znajdzie się w gronie znanych firm, które same już sprzętu nie produkują. Indie są ogromnym rynkiem i nowa strategia zakładająca zaangażowanie lokalnych producentów może dać HTC sporo korzyści przy jednoczesnych oszczędnościach, których Tajwańczycy z pewnością potrzebują.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PocketNow

Przewiń w dół do następnego wpisu