DAJ CYNK

HTC ma nowego smartfona. Na tym koniec dobrych wiadomości

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

HTC Wildfire E Star - premiera

HTC Wildfire E Star to nowy smartfon tajwańskiego producenta. Urządzenie celuje w segment ultrabudżetowy.

Czasy świetności HTC na rynku smartfonów dawno minęły, ale to nie oznacza, że tajwański producent złożył broń. Firma cały czas wypuszcza nowe modele telefonów. Problem w tym, że najnowszy z nich dawnej chwały zdecydowanie nikomu nie przywróci.

HTC Wildfire E Star - debiutuje nowy ultrabudżetowiec

HTC Wildfire E Star to konstrukcja bardzo budżetowa. Mamy tu do czynienia z telefonem wyposażonym w wyświetlacz INCELL o przekątnej 6,5" oraz rozdzielczości 720 x 1600. Sercem urządzenia jest procesor Unisoc SC9832SE wspomagany przez 2 GB RAM. Akumulator ma 3000 mAh.

Aparat to podwójna jednostka z głównym modułem o rozdzielczości 8 Mpix oraz dodatkowym sensorem głębi. Z przodu znalazło się "oczko" o rozdzielczości 5 Mpix.

Specyfikacja słabiutka i to nawet jak na standardy segmentu budżetowego. Nie powinno więc dziwić, że zamiast "pełnowartościowego" systemu producent wyposażył telefon w odchudzonego Androida 12 Go.

HTC Wildfire E Star - dostępność

Taka specyfikacja może się wydawać kompletnie archaiczna i oderwana od rzeczywistości, gdyby nie jeden drobiazg. HTC Wildire E Star najprawdopodobniej przygotowany został z myślą o rynkach rozwijających, m.in. w Afryce, gdzie tego typu ultrabudżetowe konstrukcje są bardzo pożądane.

Pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby w parze z niskimi parametrami szła równie niewygórowana cena. Niestety tej nie póki co nie znamy.

Zobacz: HTC szaleje. Ma jeszcze jedną nowość, HTC U23
Zobacz: HTC U23 pro debiutuje w Polsce. Wielki powrót zapomnianej marki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: HTC

Źródło tekstu: HTC