DAJ CYNK

HTC: przestaliśmy wprowadzać innowacje. Nowy szef firmy już nam się podoba

06.10.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4880

Ważne 0

0

HTC nowości innowacje

HTC to marka, którą darzymy wielkim sentymentem i z bólem patrzymy na jej obecny stan. Problem firmy od kilku lat jest taki sam - brak innowacji, zero konkurencyjności i przesadnie wysokie ceny. W HTC musiał pojawić nowy prezes, który zauważył i głośno powiedział o tym, co od dawna było rzeczą oczywistą.

HTC od kilku lat albo robi smartfony słabe i zbyt drogie, albo jak już uda się zrobić sprzęt faktycznie udany, to jest on zbyt drogi. Yves Maitre, nowy prezes firmy związany wcześniej z Orange, przyznał z rozbrajającą szczerością, że:

HTC przestało wprowadzać innowacje w sprzęcie smartfona. Firmy takie jak Apple, jak Samsung i ostatnio Huawei, wykonały niesamowitą robotę, inwestując w swój sprzęt.

Zobacz: HTC ma nowego szefa. Yves Maitre widzi przyszłość w rozwoju technologii 5G, AI i xR

Zdaniem Maitre'a firma skupiła wszystkie swoje siły na rozwoju sprzętu VR i to w tym kierunku działały wszystkie zasoby zajmujące się rozwojem. Smartfony zostały niemal całkowicie porzucone. Choć nie neguje on słuszności skupienia na urządzeniach takich jak gogle HTC Vive, to jego zdaniem nastąpiło to w niewłaściwym momencie.

Zobacz: IFA 2019: HTC Desire 19+ - pierwszy telefon marki z potrójnym aparatem
Zobacz: HTC Wildfire X oficjalnie zaprezentowany. Na pokładzie Helio P22 i potrójny aparat z tyłu

Wizja nowego prezesa HTC opiera się na smartfonach premium, skierowanych do krajów z wysokim PKB. Jego zdaniem najlepszy w swojej klasie sprzęt oraz możliwości fotograficzne są w stanie przywrócić świetność marki. Pod tym względem faktycznie ma rację, ale czy firma będzie w stanie powrócić do dawnych sukcesów oferując tylko bardzo drogie urządzenia z najwyższej półki cenowej? Dzisiaj wiele osób już nie pamięta czym w ogóle jest HTC i mając co wyboru flagowca HTC, a Samsunga czy Huaweia, nie wspominając o połowie tańszym Xiaomi, sięgnie zdecydowanie po coś znajomego i sprawdzonego.

Obym jednak się mylił, bo chętnie poużywałbym jeszcze w przyszłości dobrze zrobionego flagowca HTC.

Zobacz: Mieszkańcy Nasiłowa nie chcą masztu sieci Play. Obawiają się sieci 5G, ale popierają rozwój technologii

Źródło tekstu: PocketNow; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu