DAJ CYNK

Honor: technologia GPU Turbo wkrótce trafi do Polski

20.06.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2101

Ważne 4

0

Zaprezentowana w Chinach na początku czerwca technologia GPU Turbo przyspiesza przetwarzanie grafiki w smartfonach z korzyścią dla płynności i szybkości działania tych urządzeń.Zaprezentowana w Chinach na początku czerwca technologia GPU Turbo przyspiesza przetwarzanie grafiki w smartfonach z korzyścią dla płynności i szybkości działania tych urządzeń.

Opracowanie technologii GPU Turbo jest ważnym osiągnięciem. Dokładamy wszelkich starań, aby użytkownicy smartfonów marki Honor na całym świecie z przyjemnością z nich korzystali. Jesteśmy przekonani, że GPU Turbo i szybsze przetwarzanie grafiki dodatkowo wzmocni naszą pozycję rynkową - powiedział George Zhao, prezes marki Honor.

GPU Turbo jest zintegrowaną systemowo technologią oprogramowania sprzętowego, przyspieszającą przetwarzanie grafiki. Proces został przeniesiony do głębszych warstw systemowych, co przekłada się na wzrost komfortu użytkowania urządzeń mobilnych marek Huawei i Honor. Jak podaje Honor, dzięki pracom jego inżynierów udało się osiągnąć poprawę wydajności przetwarzania grafiki na urządzeniach obu marek o 60%, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości energii zażywanej przez jednostkę SoC (System on Chip) o 30%.

Potrzeba coraz szybszego i wydajniejszego przetwarzania grafiki wynika przede wszystkim z coraz powszechniejszego stosowania ekranów o rozdzielczości FullHD i większej w urządzeniach mobilnych, a także z coraz chętniejszego sięgania po smartfony i uruchamiania na nich gier z rozbudowaną grafiką. Na rynku pojawiają się też coraz nowocześniejsze technologie i aplikacje wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (AR) lub wirtualną (VR). Coraz więcej smartfonów oferuje również rendering obrazów. Tymczasem układy graficzne w urządzeniach mobilnych mają wiele ograniczeń, z których najważniejsze to ich rozmiary, odprowadzanie ciepła i zużycie energii. GPU Turbo pozwala z istniejącego sprzętu wykrzesać dodatkową moc, dzięki zmianom w oprogramowaniu.

GPU Turbo ma polepszyć szybkość działania oraz wrażenia z gier mobilnych. W przyszłości technologia ta może obsługiwać AR i VR, a takę znaleźć zastosowanie w takich sektorach, jak wirtualne szkolenia, zakupy online i telemedycyna.

Pierwszym smartfonem korzystającym z GPU Turbo jest Honor Play, który w bieżącym miesiącu trafił na chiński rynek. Na początku jesieni tego roku technologia trafi do Polski, na początek do smartfonów Honor 10, Honor View 10, Honor 9 Lite i Honor 7X.

Zobacz: Honor V12 pojawia się w TENAA
Zobacz: Huawei chce sprzedać 200 milionów smartfonów w tym roku
Zobacz: Debiutuje Honor 7S
Zobacz: Test telefonu - Honor 9 Lite

Źródło tekstu: Honor

Komentarze
Zaloguj się
3. ~
0

2018-06-21 22:08:06

jesiem honorowy i mam swój honor ,hahaha.pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

2. ~haiper
0

2018-06-20 23:19:06

Posiadam Honora 10 i jestem zadowolony.

Odpowiedz

1. pejs66
0

2018-06-20 16:38:45

nie mogę się doczekać, bardzo lubie honor :)

Odpowiedz