Honor 300 złapany na żywo. Zrobiło się jeszcze dziwniej
Honor nie zwalnia tempa. Wśród zbliżających się nowości chińskiego producenta jest też nowa seria smartfonów Honor 300. Już wiemy, jak prawdopodobnie wyglądają.

Chociaż poprzednie modele z numerowej serii – Honor 200 – trafiły do Polski całkiem niedawno, bo w lipcu, Honor szykuje się już w Chinach do premiery kolejnej generacji – Honor 300. Jak poprzednio, podstawowy wariant zostanie uzupełniony przez lepiej wyposażony model Honor 300 Pro, choć spekuluje się nawet o trzeciej wersji, jeszcze wyżej pozycjonowanym Honorze 300 Pro+.



Honor 300 z dziwną wyspą aparatów
Jeden z nowych modeli został już nawet namierzony na zdjęciach na żywo, co wskazuje, że premiera jest tuż za rogiem. Po Weibo krążą zdjęcia chińskiej aktorki Yu Shuxin, która trzyma nowy smartfon w dłoni – być może pochodzą z przedpremierowej sesji promocyjnej serii Honor 300.
Do sieci trafiły też inne materiały graficzne, przedstawiające telefon lub jego detale.
Z tych zdjęć i grafik wynika, że w serii Honor 300 producent kontynuuje nietypowe wzornictwo wyspy aparatów. Już telefony z linii Honor 100 przykuwały wzrok lekko owalnym, nieregularnym kształtem modułu foto, podobnie było w dwusetkach. Wyspa aparatów w serii Honor 300 dalej ma nieoczywisty kształt, ale została lekko rozciągnięta z jednej strony, a całość ma z zewnątrz formę trapezoidalną.
Specyfikacja serii Honor 300 pozostaje na razie niepotwierdzona. W spekulacjach wyśmiane są: ekrany OLED o rozdzielczości 1,5K, układ Snapdragon 8 Gen 3, sekcja foto łącząca trzy tylne aparaty 50 Mpix, a także ładowanie przewodowe 100 W i bezprzewodowe 50 W, a nawet 80 W. Obudowy serii Honor 300 zapewnią też odporność na pył i wodę zgodnie z normą IP68. Są to jednak dane niepotwierdzone.