DAJ CYNK

Gorilla Glass Victus wytrzyma upadki z 2 metrów. Nowe szkło firmy Corning

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Gorilla Glass Victus wytrzyma upadki z 2 metrów

Gorilla Glass Victus to nowe, super wytrzymałe szkło firmy Corning, które powstało z myślą o smartfonach. Producent obiecuje wytrzymałość na upadki z wysokości 2 metrów i jeszcze większą niż dotąd odporność na zarysowania.

Szklane obudowy smartfonów to od paru lat panujący na rynku trend i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Zastosowanie tego efektownego materiału wiąże się jednak z ryzykiem łatwego uszkodzenia sprzętu, na co są narażone nawet smartfony wyróżniające się zgodnością z militarnymi standardami MIL-STD.

Zobacz: Apple inwestuje 250 mln dolarów w twórców Gorilla Glass

Firma Corning, producent najpopularniejszych w smartfonach szkieł stosowanych w ekranach, zaprezentowała nową wersję swojego produktu – Gorilla Glass Victus. Ma to być materiał dwukrotnie bardziej odporny na zarysowania niż Gorilla Glass 6 z 2018 roku, czyli szkło uchodzące dotąd za jedno z najbardziej wytrzymałych. By zarysować Gorilla Glass Victus, potrzebne jest działanie siły o wielkości 7 - 10 N (niutonów). Wcześniejsze generacje i rozwiązania konkurencji rysowały się pod działaniem siły 2 - 4 N.

Dodatkowo Corning zapewnia, że smartfony pokryte warstwą Gorilla Glass Victus wytrzymają upadki z wysokości 2 metrów na twarde podłoże. Poprzednia generacja wytrzymywała uderzenia z wysokości 1,6 m. Pozornie te 40 cm niewiele wnosi, jednak z praktycznego punktu widzenia jest to istotna zmiana. Rynkowy debiut pierwszych smartfonów chronionych szkłem Gorilla Glass Victus nastąpi już w tym roku

Zobacz: Galaxy Note20 Ultra: wyciekła pełna specyfikacja. Exynos 990, ekran 120 Hz z Gorilla Glass 7, Project xCloud

Dzisiejsza premiera Gorilla Glass Victus zbiega się z przeciekami na temat Galaxy Note20  Ultra. Nowy flagowiec Samsunga, jako pierwszy smartfon ma być chroniony szkłem Gorilla Glass 7, jeszcze nieujawnionym na rynku. Najprawdopodobniej jest to to samo szkło, bo formalnie nowy produkt Corning to siódma generacja Gorilli, przy czym Victus to ostateczna nazwa rynkowa

Zobacz: Czy szafirowe szkło skutecznie chroni HTC U Ultra?
Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip ma delikatny ekran. Czy to na pewno szkło?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News