DAJ CYNK

Google pracuje nad składanym smartfonem Pixel, ale prędko go raczej nie zobaczymy

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4560

Wiemy już, że seria Pixel będzie kontynuowana, a obecnie trwają już prace nad kolejną generacją smartfonów. Okazuje się jednak, że Google równolegle tworzy prototypy składanych smartfonów.

Mario Queiroz stojący na czele ekipy zajmującej się projektowaniem smartfonów Pixel dla Google przyznaje, że trwają prace na składanym urządzeniem, ale w tym wypadku pośpiech nie wydaje się najlepszą metodą na sukces. O ile Queiroz jest przekonany, że składane smartfony są stworzone dla konsumentów potrzebujących większej przestrzeni roboczej, o tyle jego zdaniem to zbyt mało, by oczekiwać tak dużej kwoty za tego typu urządzenie.

Zobacz: Motorola RAZR V4 pozuje do zdjęć z zestawem akcesoriów

Trzeba mieć? Na razie fajnie byłoby to mieć

Wydaje się, że Google na razie bacznie obserwuje sytuację w stosunkowo nowej niszy rynku, jaką stanowią składane smartfony. Na razie tego typu urządzenia nie są sprzętem, który koniecznie trzeba mieć. Jest to raczej forma kaprysu, a problemy jakich doświadczył chociażby Galaxy Fold od Samsunga sprawiają, że lepiej poczekać na dalszy rozwój sytuacji.

Zobacz: Samsung anuluje przedsprzedażowe zamówienia Galaxy Fold. Przyszłość smartfonu jest nieznana

Wydaje się, że składany smartfon Pixel nie jest dla Google priorytetem. Firma musi się uporać ze spadkiem sprzedaży linii swoich smartfonów. Na konferencji Google I/O zaprezentowano propozycje ze średniej półki, czyli modele Pixel 3a oraz Pixel 3a XL. Czy w ten sposób gigantowi uda się nieco poprawić wyniki serii? Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: PhoneArena

Przewiń w dół do następnego wpisu