DAJ CYNK

Garmin inReach Messenger: komunikator, który nie potrzebuje zasięgu sieci mobilnej

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Garmin inReach Messenger:

Garmin przedstawił nowe urządzenie do komunikacji satelitarnej. Garmin inReach Messenger pozwala wysyłać i odbierać wiadomości, uruchamiać interaktywne komunikaty SOS oraz sprawdzać, czy pomoc już jest w drodze – bez połączenia z telefonem.

Łączność satelitarna, wykorzystywana do komunikacji alarmowej, stała się ostatnio modnym tematem po premierze iPhone’ów 14, jednak Garmin ma już od dawna swoją serię urządzeń inReach – a teraz rozbudowuje ją o nowy model Garmin inReach Messenger.

Garmin inReach Messenger to niewielkie urządzenie do komunikacji satelitarnej z opcją wysyłania i odbierania wiadomości na całym świecie, udostępniania lokalizacji oraz nadawania komunikatów SOS. Nowość opisywana jest przez producenta jako rządzenie dla tych, którzy chcą w łatwy sposób pozostać w kontakcie z bliskimi, gdy znajdują się poza zasięgiem sieci komórkowej. 

Garmin inReach Messenger – ze smartfonem lub bez

Komunikator zapewnia komunikację satelitarną zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i po sparowaniu ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją Garmin Messenger. Dzięki obydwu tym urządzeniom użytkownik może wysyłać wiadomości, wykorzystując do tego łączność z zależności od zasięgu Wi-Fi, sieć komórkową lub globalną sieć satelitarną Iridium. Aplikacja automatycznie przełączy się między dostępnymi sieciami.

 Garmin inReach Messenger

Aplikacja Garmin Messenger umożliwi wysyłanie wiadomości, publikowanie w mediach społecznościowych lub komunikowanie się z innymi podróżnikami. Obsługuje grupowe czaty tekstowe, również z osobami, które nie posiadają urządzeń inReach. Dzięki temu można w łatwy sposób na bieżąco informować przyjaciół i rodzinę o postępach w wyprawie.

W przypadku zagrożenia, urządzenie inReach Messenger lub aplikacja Garmin Messenger wyślą sygnał SOS do działającego w trybie 24/7 Międzynarodowego Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego Garmin (IERCC).

Garmin inReach Messenger

Centrum IERCC może komunikować się z użytkownikiem urządzenia, a także powiadomić odpowiednią organizację poszukiwawczo-ratowniczą lub inne służby. Organizacja prześle również potwierdzenie, że pomoc jest w drodze, i zapewni aktualizacje statusu działań ratunkowych. IERCC może również skontaktować się z wyznaczonymi przez użytkownika kontaktami alarmowymi i monitorować zdarzenie aż do jego rozwiązania.

inReach Messenger zapewnia do 28 dni pracy na baterii przy ustawieniach domyślnych. Urządzenie mieści się w dłoni, mierzy zaledwie 7,8 cm x 6,3 cm i waży 114 g. Wodoszczelność IPX7 sprawia, że inReach Messenger może wytrzymać przypadkowy kontakt z wodą o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.

Garmin inReach Messenger

Urządzenie inReach Messenger można sparować z ponad 80 innymi produktami Garmina, w tym m.in. smartwatchami czy nawigacjami. Po sparowaniu komunikator umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości, udostępnianie swojej lokalizacji, otrzymywanie inteligentnych powiadomień oraz uruchamianie sygnału SOS ze sparowanego urządzenia

Garmin inReach Messenger jest dostępny w sprzedaży w cenie 299,99 euro, czyli około 1430 zł.

Zobacz: Garmin Venu Sq 2: nowe zegarki z Garmin Pay i mnóstwem funkcji
Zobacz: Android 14 z telefonią satelitarną. Teraz plan Elona Muska ma sens

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu