DAJ CYNK

Corning Astra Glass, czyli Gorilla Glass dla tabletów, laptopów i telewizorów

17.05.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5435

Ważne 0

0

Podczas trwającej właśnie konferencji Display Week w Kalifornii firma Corning znana głównie z powłok ochronnych Gorilla Glass prezentuje nowy produkt. Astra Glass zaprojektowano z myślą o większych ekranach.

Astra Glass to produkt zaprojektowany dla tabletów, laptopów oraz telewizorów z segmentu high-end (w tym również tych o rozdzielczości 8K). Rozwiązanie poza wzmocnieniem odporności ma poprawiać widoczność i jakość obrazu generowaną przez wyświetlacze. Koszt produkcji Astra Glass jest wyjątkowo duży, zatem może się okazać, że to właśnie cena będzie jednym z wyróżników urządzeń z nową powłoką firmy Corning.

Zobacz: OnePlus 7 Pro na torturach w JerryRigEverything. Jak znosi rysowanie, przypalanie i wyginanie?

Warto przypomnieć, że w najnowszych smartfonach montowane są powłoki ochronne Gorilla Glass 6, ale firma ma również plan dla elastycznych ekranów OLED, które znajdują się w składanych telefonach. Pierwsze prototypu mogliśmy zobaczyć już na początku marca, kiedy pokazano procedurę testów warstwy o grubości 75 mikrometrów. Powinna ona wytrzymać do 200 tys. zgięć o promieniu zaledwie 5 mm.

Zobacz: Pierwsze telefony z Gorilla Glass 6 zostaną wyprodukowane przez Oppo

Źródło zdjęć: Corning

Źródło tekstu: Android Authority

Komentarze
Zaloguj się