DAJ CYNK

Chiński smartwatch wysyła dane użytkownika do producenta

03.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6784

Ważne 12

1

Chińska elektronika kusi niskimi cenami. Nie zawsze jednak warto decydować się na zakup taniego gadżetu, o czym świadczy przykład jednego ze smartwatchy.

Chińska elektronika kusi niskimi cenami. Nie zawsze jednak warto decydować się na zakup taniego gadżetu, o czym świadczy przykład jednego ze smartwatchy.

Zegarek o wdzięcznej nazwie U8 Watch Smart U watch Phone można nabyć na stronie producenta za 17 dolarów. Sprzęt tani, wysyłka darmowa, urządzenie współpracuje z iOS i Androidem, wyświetla powiadomienia, łączy się ze smartfonem przez Bluetooth... spełnia wszystkie podstawowe funkcje smartwatcha.

Po uruchomieniu zegarka zapewne każdy od razu będzie chciał go sparować ze smartfonem. Po instalacji oprogramowania i udzieleniu odpowiednich uprawnień, bez których będzie ono bezużyteczne, zegarek nawiązuje połączenie z nieokreślonym adresem IP. Jak się okazuje, aplikacją służąca do parowania smartwatcha ze smartfonem automatycznie uaktywnia wysyłanie danych użytkownika na serwery producenta znajdujące się na terenie Chin.

Źródło tekstu: Irongeek; wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~Jakobi
0

2017-11-08 09:20:41

dno i syf oraz dwa mery mułu..szkoda nawet jednej złotówki na ten szmelc ...bateria katastrofa....czujniki ? to samo generalnie kompletna TANDETA ..DLA IDIOTÓW...koraliki dla "indian"

Odpowiedz

25. ~Lol
0

2016-03-04 13:34:38

@22 zmiane na telefon bez androida

Odpowiedz

24. ~@18
0

2016-03-04 12:52:34

Ja nie kojarzę czegoś takiego w ustawieniach, możesz mnie jakoś naprowadzić?

Odpowiedz

23. ~
0

2016-03-04 10:07:27

Moze inaczej: KAZDY smartwatch wysyla dane do producenta.

Odpowiedz

22. ~jerry
0

2016-03-04 09:41:03

co polecacie na blokowanie uprawnień programów?

Odpowiedz

21. ~
0

2016-03-04 08:52:49

#17: Źle to ująłeś. Nie nawet, a zwłaszcza Windows 10 szpieguje na potęgę. Da się to załatwić w ciągu minuty prostą aplikacją o nazwie Shut up 10, ale czy nawet przy wyłączonych wszystkich suwakach przestaje szpiegować? Szczerze w to wątpię. Zauważyłem np, że przy wyłączonym suwaku dotyczăcym telemetrii, proces ten i tak pojawia się od czasu do czasu jako aktywny. Dlatego korzystam z Linuksa. Jeśli szpieguje, to na pewno nieporównywalnie mniej niż jakikolwiek Windows.

Odpowiedz

20. ~
0

2016-03-04 08:36:55

#19: A może po to żeby cię np skompromitować hipotetycznymi zdjęciami z twojego smartfonu jeśli takowe znajdowałyby się na nim w przypadku gdybyś kandydował na jakieś prestiżowe stanowisko a komuś innemu by to nie odpowiadało? Nie oszukujmy się. Wszystkie te instytucje bardzo sprawnie wymieniają się informacjami o nas. Dlaczego nie inwigilować więc zwłaszcza zdjęć?

Odpowiedz

19. ~
0

2016-03-04 01:20:13

@18: Też w głowę zachodzę, po co np. bankowi dostęp do moich zdjęć i filmów na moim smartfonie?

Odpowiedz

18. xander21
0

2016-03-04 01:06:59

Ja mając pierwszy raz od 2 lat androida, doznałem szoku. Każda aplikacja prosi dostępu do mmsów. Po cholerę im mmsy? Musiałem zablokować w ustawieniach prywatności.

Odpowiedz

17. ~Maq
0

2016-03-04 00:49:30

Wysyła jakieś dane do producenta? Serio? A był ktoś łaskaw w ogóle sprawdzić jakie on te dane wysyła tam? Litości. Większość oprogramowania (preinstalowanego jak i z marketu) wysyła mniej lub bardziej wrażliwe dane swoim autorom.Nawet hamerykanski Windows 10 przy domyślnych ustawieniach spieguje na potęgę.

Odpowiedz

16. ~asf
0

2016-03-04 00:48:36

Nie jestem entuzjastą chinoli i ich elektroniki ale czy taki gogiel wraz ze swoim androidem to nie są platformy szpiegowskie?A te ich zgody wymuszane, lokalizowanie przez wifi dopóki nie dokopiesz się w menu i nie wyłączysz, a wszystko "pomóż nam ulepszyć" "będziemy anonimowo wysyłać" " nie będziemy gromadzić" i tym podobne pier.....onie, kto to tak naprawdę wie i sprawdzi co taki smartfon wysyła bez lub z twoją wymuszoną zgodą?

Odpowiedz

15. PLANET
0

2016-03-04 00:02:29

Przecież tytułową funkcję zawarli prawie dosłownie w nazwie urządzenia.. ; )

Odpowiedz

14. ~
0

2016-03-03 23:14:01

#12: Nic się nie martw - za chwilę Chińczycy zajmą miejsce Amerykanów. Stanie się to szybciej niż myślisz. Jakby nie było, to od agresji Chin na Rosję rozpocznie się III Wojna Światowa.

Odpowiedz

13. ~Mexille
0

2016-03-03 22:44:39

Chyba jest dostępny w Carrefour, 80zł.

Odpowiedz

12. Blank
0

2016-03-03 22:35:28

@11 też mi to tak wygląda. Prawda jest taka, że obecnie u praktycznie każdego producenta wygląda to podobnie. Akurat jak dla mnie, zbieranie danych przez Chińczyków jest mniej szkodliwe niż przez Amerykanów, bo Ci drudzy wpływają na prawo na całym świecie i są znani z manipulowania oraz wpływania na rządy / organizacje i instytucje innych krajów.

Odpowiedz