DAJ CYNK

Pajacyki: Bruce Lee i tajemniczy krąg Huawei

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5932

Wczorajsza premiera Huawei Mate 30 Pro w dużej mierze poświęcona była możliwościom poczwórnego aparatu nowego flagowca z Chin. Jednak już wcześniej, gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia smartfonu, uwagę przykuwała nietypowa forma całej części fotograficznej, okolona szerokim pierścieniem. Jaką odgrywa rolę ten element? Wyjaśnił to Bruce Lee.

Poprzedni model, Mate 20 Pro, wyróżniał się modułem fotograficznym przypominającym z wyglądu kuchenkę indukcyjną. Tym razem producent zdecydował się zmienić kształt tego elementu. Główny aparat 40 Mpix oraz towarzyszące mu szerokokątny 40 Mpix, tele 8 Mpix i czujnik ToF otoczone zostały rzucającym się w oczy pierścieniem, określanym też mianem „okrągłej wyspy”. Pierścień jest na tyle szeroki, że pojawia się pytania - jakie jest jego zastosowanie? Wyjaśnił to Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w firmie Huawei.

Zobacz: Mate 30 Pro z Kirinem 990 przetestowany w AnTuTu - nie wypadł najlepiej
Zobacz: Huawei zaprezentował telefony Mate 30 i Mate 30 Pro

Jak się okazuje, nie kryje się za tym żadna wielka tajemnica. Pierścień w Huawei Mate 30 Pro miał po prostu stanowić odmianę stylistyczną na ogarniętym designerską stagnacją rynku, gdzie „kuchenkowe” moduły aparatów są już co krok. Okrągłe moduły też już się opatrzyły, ale żaden z nich nie zajmuje tyle miejsca wraz z dodatkowym, przyciągającym wzrok pierścieniem. Zastosowanie takiej formy aparatu jest wyrazem tego, że Huawei się rozwija i zmienia - każda generacja Mate’ów wyróżnia się innym wzornictwem i tak też jest w tym przypadku.

Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w firmie Huawei
Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w firmie Huawei, foto: TechNave

Co więcej, jak wyjaśnia Bruce Lee, forma sekcji foto w linii Mate 30 ma nasuwać skojarzenia z obiektywami cyfrowych lustrzanek DSLR, by podkreślić fotograficzne możliwości smartfonu… Jest to, jak widać, czysty marketing, bez jakiegokolwiek praktycznego znaczenia.   

Huawei liczy przy tym, że stosując takie rozwiązania stylistyczne, zacznie kreować na rynku trendy, które podchwycą inni producenci. Chce być jak Apple...

Zobacz: Huawei pokazał też telefon Mate 30 Pro w wersji Porsche Design

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GizmoChina, mydrivers.com

Przewiń w dół do następnego wpisu