DAJ CYNK

BlackBerry Passport z kwadratowym ekranem 1440p

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14076

BlackBerry zapowiedział nowy smartfon - model Passport, wyposażony w wysokiej rozdzielczości kwadratowy ekran, klawiaturę QWERTY i bogatą bazę dodatkowych aplikacji za sprawą współpracy z Amazonem.

BlackBerry zapowiedział nowy smartfon - model Passport, wyposażony w wysokiej rozdzielczości kwadratowy ekran, klawiaturę QWERTY i bogatą bazę dodatkowych aplikacji za sprawą współpracy z Amazonem.BlackBerry Passport zaoferuje 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli (tyle samo linii co w QHD). Tak duża przekątna przy kwadratowych proporcjach ekranu przekłada się na sporą szerokość urządzenia. Ekran będzie miał aż 81 mm szerokości, a więc większą niż ta w 5,7-calowym Galaxy Note 3. Pod niezwykłym jak na współczesne standardy ekranem znalazła się sprzętowa klawiatura QWERTY - również rzadkość w świecie smartfonów.

Niewiele wiadomo póki co na temat pozostałych podzespołów urządzenia. Szef BlackBerry przekazał jedynie, że Passport będzie znacznie wydajniejszy niż BlackBerry Z30 z chipsetem Snapdragon S4 Pro. Według nieoficjalnych informacji, spodziewać możemy się Snapdragona 800, 3 GB pamięci RAM i bardzo dobrej baterii.

Co warto dodać, BlackBerry dogadał się z Amazonem w kwestii dystrybucji aplikacji. Amazon Appstore pojawi się w BlackBerry OS 10.3 wraz ze swoją bazą ponad 200 tys. programów. Do tej pory możliwe było instalowanie na smartfonach BlackBerry androidowych aplikacji, jednak czynność ta wymagała uprzedniej konwersji. Teraz aplikacje będą dostępne bezpośrednio z amerykańskiego sklepu, co przy okazji znacząco ułatwi ich aktualizację.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: crackberry, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu