DAJ CYNK

AVM na IFA2018: nowe produkty dla turbodoładowanej sieci domowej

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2899

Najnowsze innowacje spod znaku FRITZ! do szybkich łączy DSL, sieci Wi-Fi o topologii Mesh, inteligentnego domu i telefonii - to na swoim stoisku zaprezentowała firma AVM.Najnowsze innowacje spod znaku FRITZ! do szybkich łączy DSL, sieci Wi-Fi o topologii Mesh, inteligentnego domu i telefonii - to na swoim stoisku zaprezentowała firma AVM.

FRITZ!Box 7530

FRITZ!Box 7530 to nowy router przeznaczony do pracy z szybkimi łączami DSL, obsługującymi supervectoring 35b i umożliwiającymi przesyłanie danych z prędkością do 300 Mb/s. Urządzenie zamknięte jest w kompaktowej, białej obudowie, nawiązującej do flagowego modelu FRITZ!Box 7590. FRITZ!Box 7530 wyposażony jest w moduł radiowy 2 x 2 dual-band wireless AC + N, pracujący w zakresie 2,4 oraz 5 GHz, cztery gigabitowe porty LAN i szybki port USB. Stacja bazowa DECT dla aparatu bezprzewodowego i realizacji funkcji Smart Home oraz port dla telefonów analogowych mają zapewnić swobodę w korzystaniu z domowej sieci.


Fritz!Box 7590 (po lewej) i 7530

Fritz!Fon C6

Drugim z nowych urządzeń, pokazanych na berlińskich targach przez firmę AVM, jest aparat telefoniczny Fritz!Fon C6, obsługujący aplikacje Smart Home. Białe urządzenie ma zoptymalizowany układ klawiatury oraz dotykowe klawisze, dzięki czemu telefon jest niezawodny i łatwy w użyciu. Wśród oferowanych funkcji są między innymi: telefonia HD, obsługa automatycznej sekretarki i wielu książek telefonicznych, aplikacje inteligentnego domu Smart Home, radio internetowe, odbiór wiadomości e-mail, elektroniczna niania oraz alarm. Fritz!Fon C6 zasilany jest akumulatorem, który pozwala maksymalnie na 16 godzin rozmów i pozostawanie w trybie czuwania do 12 dni (dane producenta).


Fritz!Box 7590 (po lewej) i 7530

Fritz!Repeater 3000

Firma AVM rozszerzyła swoją ofertę także o wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej Fritz!Repeater 3000. Urządzenie wykorzystuje trzy moduły radiowe z funkcją inteligentnego repeatera Mesh oraz dwa gigabitowe porty LAN. Nowy repeater transmituje jednocześnie w pasmach o częstotliwości 2,4 i 5 GHz. Dodatkowy trzeci kanał bezprzewodowy 5 GHz może służyć do podłączenia wszystkich urządzeń w sieci Mesh do routera Fritz!Box, ponieważ jest przeznaczony do wzajemnej komunikacji routerów i repeaterów w topologii Mesh.Jak podaje producent, repeater Mesh efektywnie wykorzystuje całe spektrum bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownicy zawsze będą mieli stabilne połączenia o dużej przepustowości, niezależnie od tego, czy grają w gry, transmitują media strumieniowe czy po prostu sprawdzają pocztę elektroniczną. Innowacyjne technologie Wi-Fi, takie jak sterowanie pasmem, w tym sterowanie w czasie bezczynności (11v, 11k), oznaczają, że smartfony i tablety mogą szybciej zmieniać wykorzystywane pasmo radiowe - również w czasie trwania połączenia.

Fritz!OS 7

AVM poinformował o rozpoczęciu wdrażania nowej wersji oprogramowania, która jest już dostępna dla wielu modeli Fritz!Box, w tym DSL i Cable. Nowa wersja Fritz!OS 7 oferuje ponad 77 aktualizacji i ulepszeń. Na przykład, użytkownicy mogą teraz włączyć dodatkowe routery Fritz!Box w swoje sieci Mesh, za pomocą interfejsów Wi-Fi, telefonii i inteligentnego domu Smart Home, rozszerzając zasięg bezprzewodowy na wszystkie zakamarki domu lub biura. Aktualizacja oferuje wyższe prędkości, większy zasięg i ulepszone bezpieczeństwo sieci Wi-Fi. Możliwe jest także instalowanie urządzeń Smart Home innych producentów, o ile są one zgodne z urządzeniem Fritz!Box.


Fritz!Box 7590

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: AVM

Przewiń w dół do następnego wpisu