DAJ CYNK

Apple w 2018 roku wymieniło 11 mln baterii w iPhone'ach. To jedna z przyczyn spadku sprzedaży smartfonów z iOS

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3675

Pamiętacie aferę z obniżaniem wydajności smartfonów Apple ze zużywającymi się bateriami? Koncern w ramach przeprosin zapowiedział tańszy program wymiany akumulatorów i wychodzi na to, że z takiej opcji skorzystała masa ludzi.

Jak wynika z doniesień serwisu 9To5Mac, program pogwarancyjnej wymiany akumulatorów w smartfonach Apple w promocyjnej cenie 29 dol. (zamiast zwyczajowych 79 dol.) spotkał się z gigantycznym zainteresowaniem. W minionym roku dokonano w ten sposób wymiany baterii w 11 mln telefonów z iOS. Zazwyczaj koncern dokonuje wymiany 1 do 2 mln ogniw rocznie, więc tak wysoki wynik musiał się jakoś odbić na wynikach sprzedaży nowych smartfonów.

Może trochę dziwić, że koncern nie wziął pod uwagę wpływu programu wymiany baterii na założenia budżetowe w pierwszym kwartale 2019 roku. Jak przypuszcza cytowany przez 9To5Mac bloger technologiczny John Gruber, efekt końcowy zauważono dopiero po wejściu na rynek iPhone'a Xr oraz iPhone'a Xs. Przynajmniej kilka mln użytkowników, którzy dokonali wymiany akumulatorów w swoich dotychczasowych modelach nie czuło potrzeby przesiadki na nowy model.

Zobacz: [Aktualizacja] Apple przeprasza i obniża ceny akumulatorów
Zobacz: Apple zmniejsza produkcję iPhone'ów o kolejne 10%
Zobacz: Producenci podzespołów odczuwają spadek sprzedaży iPhone'ów

W Polsce pogwarancyjną wymianę baterii w iPhonie (6 oraz nowszych) można było przeprowadzić w minionym roku za 149 zł. Dodatkowo Apple wprowadziło dla wszystkich użytkowników aktualizację systemu iOS, dzięki której posiadacz smartfonu jest informowany o stanie zużycia akumulatora oraz czy ma on negatywny wpływ na działanie urządzenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: iFixit

Źródło tekstu: 9To5Mac, PocketNow

Przewiń w dół do następnego wpisu