DAJ CYNK

Apple iPad Air zaprezentowany. Nadchodzi 13-calowy gigant

Anna Rymsza

Sprzęt

iPad Air w dwóch rozmiarach

Tańsza linia iPadów wzbogaciła się o nowy rozmiar. W końcu można kupić iPada Air z 13-calowym ekranem.

iPad Air to seria najbardziej przystępna, ale wciąż dostatecznie potężna, by na niej grać, pracować, notować, a nawet obrabiać zdjęcia i montować filmy w iMovie. 

Większy iPad Air już w drodze

Większość kupujących iPady Pro wybiera modele z większym ekranem. Dlatego Apple zdecydował, że warto wprowadzić ten rozmiar także do najtańszej linii. iPad Air w 2024 roku będzie dostępny z ekranem Liquid Retina o przekątnej 11 lub 13 cali. Ponadto dostał świetne głośniki stereo, a jego frontowa kamera znalazła się na dłuższej krawędzi. Dzięki temu doskonale się sprawdzą w rozrywce.

iPad Air zwykle ma czip starszy od iPada Pro. Gdy mocniejszy iPad miał układ Apple M2, iPad Air dostał M1. Ten schemat został zachowany także w linii z 2024 roku. iPad Air dostał czip M2. Oczywiście iPad Air może pracować z rysikiem Apple Pencil i Apple Pencil Pro, przy czym dzięki czipowi M2 mogą obsługiwać także hover – pracę, gdy rysik nie dotyka ekranu bezpośrednio.

iPad Air w dwóch rozmiarach

Podobnie jak poprzednie iPady Air, ten również będzie dostępny w czterech ślicznych kolorach.

Apple Air 2024, 4 kolory

11-calowy iPad Air kosztuje 599 dolarów, 13-calowy 799 dolarów. W Polsce to odpowiednio 2999 zł i 3999 zł. Sprzedaż już ruszyła, wysyłka zacznie się w przyszłym tygodniu.

Zobacz: Supercienki iPad Pro z matowym ekranem OLED. Warto było czekać!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple (zrzut ekranu transmisji wideo)

Źródło tekstu: własne, Apple