DAJ CYNK

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3 – potrójna premiera smartwatchy

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Amazfit to popularna marka wśród użytkowników elektroniki noszonej. Teraz na ich nadgarstki trafiają trzy nowe modele z dobrze wyposażonych serii: smart zegarki Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro oraz Amazfit GTS 3.

Firma znana dawniej jako Huami teraz działa na rynku jako Zepp Health, ale kontynuuje znane dobrze i popularne modele marki Amazfit. Z trzech nowych modeli największym zainteresowaniem będzie się zapewne cieszył Amazfit GTR 3 Pro. To ważący 32 g zegarek z okrągłą kopertą, dwoma przyciskami na prawym boku i wyświetlaczem AMOLED (ze wsparciem Always-on Display) o średnicy 1,45 cala (70.6% koperty, 390 x 450, 341 ppi). Producent deklaruje, że maksymalna jasność ekranu sięga nawet 1000 nitów

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Zobacz: Apple Watch Series 7 – ruszyła przedsprzedaż zegarków. Jakie ceny?

Wewnętrzna pamięć zegarka ma 2,3 GB, a za funkcje komunikacyjne odpowiada Wi-Fi, GPS oraz Bluetooth, dzięki któremu sparowany smartfon pozwoli także na prowadzenie rozmów telefonicznych przez wbudowany mikrofon i głośnik. Wśród funkcji znalazła się także obsługa Amazon Alexa. Akumulator o pojemności 450 mAh ma zapewnić do 12 dni pracy.

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Amazfit GTR 3 ma podobny wygląd i podstawowe wyposażenie, z tym że jego ekran jest nieco mniejszy – ma 1,39 cala. Za to jego bateria pozwoli na dłuższy czas pracy – 21 dni.

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Z kolei  Amazfit GTS 3 wyróżnia się ekranem o kształcie zbliżonym do prostokąta. Tu również zastosowano matrycę AMOLED, ale o przekątnej 1,75 cala i rozdzielczości 390 x 450, która zajmuje 72,4% koperty. Czas pracy GTS 3 wynosi do 12 dni.

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Zobacz: Nowe smartwatche TicWatch nadciągają z niespotykanymi funkcjami analizy serca

Wszystkie te modele otrzymują ponad 100 wymiennych tarcz, w tym 15 animowanych, a także tarcze, które można samodzielnie edytować.   

Pod względem funkcji pomiarowych i sportowych wszystkie trzy zegarki wyposażone są podobnie. Na spodzie ich kopert znajduje się czujnik BioTracker PPG 3.0. Sensor składa się z 6 fiotodiod oraz 2 diod LED i jest rozwinięciem wcześniej stosowanego rozwiązania  BioTracker 2.0. Nie tylko zapewnia całodobowe monitorowanie pulsu, ale może też analizować kilka wskaźników zdrowotnych w tym samym czasie, a więc także nasycenie krwi tlenem, poziom stresu i częstotliwość oddechu, a zebranie wyników pomiarów tych 4 wskaźników razem zajmuje 45 sekund.

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Zegarki oferują stałe monitorowanie aktywności, pozwalają na prowadzenie treningów w 150 dyscyplinach (w tym w nowym trybie eSports), analizują także fazy snu, obliczając jednocześnie poziom tlenu i oddychanie.   

Smartwatche Amazfit pracują pod kontrolą nowego systemu Zepp OS, który całkowicie zastępuje starszy Amazfit OS. Wraz z nowym oprogramowaniem producent dostarczył kilka własnych, standardowych aplikacji, ale też aplikacje zewnętrznych producentów,  w tym HomeConnect, która pozwala na sterowanie urządzeniami IoT. W przyszłości  Zepp OS dostanie także aplikację do zdalnej kontroli kamer GoPro.

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3

Amazfit GTS 3 i Amazfit GTR 3 wycenione zostały na kwotę 179,99 USD (714 zł), natomiast model Amazfit GTS 3 Pro na 229,99 USD (912 zł). Zegarki wkrótce wejdą do sprzedaży. Do Polski trafią w drugiej fazie rynkowego debiutu, wcześniej jednak będą już dostępne w kilku innych krajach Europy.

Zobacz: Amazfit T-Rex Pro – dopiero zbliża się premiera, a zegarek jest już w Polsce
Zobacz: Zegarki Amazfit GTR 2e i Amazfit GTS 2e zadebiutowały, czyli więcej energii za mniej 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Amazfit

Źródło tekstu: GizmoChina

Przewiń w dół do następnego wpisu