DAJ CYNK

Google Stadia: Funkcja State Share pozwala udostępniać znajomym fragment rozgrywki

Arkadiusz Bala

Rozrywka

Debiutuje State Share w Google Stadia

Wraz z premierą gry Hitman III na Google Stadia zadebiutuje funkcja State Share, umożliwiająca dzielenie się ze znajomymi grywalnym fragmentami rozgrywki.

State Share to jedna z ciekawszych funkcjonalności oferowanych przez platformę Stadia. Umożliwia ona dzielenie się fragmentem gry z innymi. Wystarczy kliknąć jeden przycisk na klawiaturze lub kontrolerze, by wykonać zrzut ekranu lub nagrać krótki klip z ostatnich 30 sekund rozgrywki - tu nie ma nic niezwykłego. Jeśli jednak chcemy, wspomnianemu screenowi lub filmikowi może towarzyszyć link, który po kliknięciu umożliwia rozegranie udostępnionego przez nas fragmentu rozgrywki.

State Share w Google Stadia

Choć na pozór brzmi podobnie, State Share różni się znacząco od zwykłego udostępnienia znajomym swojego save'a. Przede wszystkim funkcja nie wymaga żmudnego podmieniania żadnych plików ani nie ingeruje w dokonane przez nas osobiście postępy w rozgrywce. Funkcja ta musi być jednak zaimplementowana przez twórców danego tytułu i to oni określają, jaki fragment rozgrywki zostanie udostępniony.

Pierwszymi grami wykorzystującymi funkcję State Share mają być tytuły z trylogii Hitman - World of Assassination, w tym najnowsza część - Hitman 3. W ich przypadku umożliwi ona udostępnienie dowolnej misji z zachowaniem takich parametrów, jak lokacja początkowa, cel misji, wyposażenie oraz poziom trudności. W ramach wybranego fragmentu gracze będą mogli skorzystać nawet z ekwipunku, którego sami jeszcze nie odblokowali, jednak wyłącznie w ramach danego poziomu.

State Share w Google Stadia

W innych tytułach funkcja State Share może działać zupełnie inaczej - wszystko będzie zależało od twórców gry i wybranej przez nich implementacji.

Nowa funkcja pojawi się w grach z serii Hitman 20 stycznia. W przyszłości (miejmy nadzieję, że nieodległej) pojawi się ona także w innych grach dostępnych na platformie.

Zobacz: Cyberpunk 2077? Nie trzeba mocnego komputera, starczy Google Stadia
Zobacz: Google Stadia wchodzi do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Google