Przetasowanie we Fractalu. Co to oznacza dla konsumentów?

U jednego z większych i popularniejszych europejskich producentów sprzętu szykują się spore zmiany. Fractal lada moment doczeka się zmiany CEO.

Przemysław Banasiak (Yokai)
2
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Przetasowanie we Fractalu. Co to oznacza dla konsumentów?
Fractal
od 2007 roku
obudowy, zasilacze, chłodzenia oraz wentylatory.

Założyciel Fractala ustępuje z roli CEO

Wygląda jednak na to, że u europejskiego producenta szykują się spore zmiany kadrowe. Założyciel firmy oraz dotychczasowy prezes, Hannes Wallin, ustępuje ze swojego stanowiska.

Dalsza część tekstu pod wideo

W obszernym wpisie opublikowanym wczoraj na platformie LinkedIn możemy przeczytać, że CEO Fractala zrezygnuje z pełnienia swojej funkcji 1 stycznia 2024. Jego miejsce zajmie Jonas Holst, dotychczasowy wiceprezes ds. sprzedaży. Wallin pozostanie jednak prezesem spółki i największym akcjonariuszem.

Przetasowanie we Fractalu. Co to oznacza dla konsumentów?

Hannes podkreśla, że nadal jest zainteresowany rozwojem firmy. Co więcej decyzja o rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego jest jego własną decyzją i jego zdaniem leży to w najlepszym interesie spółki. W dalszej części wpisu możemy przeczytać podziękowania dla konsumentów, współpracowników oraz mediów.

Co taka zmiana oznacza dla Fractala? Czy należy spodziewać się gorszej jakości lub wyższych cen? Trudno powiedzieć. Biorąc jednak pod uwagę, że Wallin nie znika z firmy, a Holst od dawna był z nią związany z punktu widzenia konsumentów wszystko powinno zostać po staremu i nadal będziemy dostawać świetne sprzęty.